Madonas novada ezeri un lauki
Meža taka Madonas apkārtnē
Baltie loki Madonas parkā
Cesvaine ziemā
Cesvaines pils
Reklāma — × 150 px

Valdības lēmums par 40 procentiem samazināt šā gada valsts budžeta izdevumus

Redakcija

Autors • 22.04.2009.

Burtu lielums

Kā vērtējat valdības lēmumu par 40 procentiem samazināt šā gada valsts budžeta izdevumus, tajā skaitā arī veselības aprūpei? – jautājām vakar Madonas ielās sastaptajiem cilvēkiem.

Aija Kalniņa no Madonas: – Ļoti slikti. Veselības aprūpei jau nu gan klāt ķerties nevajadzēja. Jau tā viena gultasdiena slimnīcā maksā 12 latu, un ja vēl līdzekļus samazinās, kas tad varēs atļauties tajās slimnīcās ārstēties? Protams, arī citās jomās samazinājums ļoti negatīvi atsauksies uz daudzu cilvēku reālo iztikšanu.

Ludmila no Madonas:
– Paldies Dievam, man veselība puslīdz turas un ārsti nav tik bieži jāapmeklē, bet tiem, kuriem ir nopietnas saslimšanas un mediķi jāapmeklē regulāri, protams, jau tagad ir problēmas. Pārtika un veselības aprūpe ir primārās lietas, kas cilvēkam nepieciešamas. Var ekonomēt uz apģērba, juvelierizstrādājumu vai ārzemju ceļojumu rēķina, bet tas jau neattiecas uz vienkāršu ierindas cilvēku, kas pārtiek no pensijas vai minimālās algas.

Jānis no Kraukļiem: – Ļoti švaki. Mediķu palīdzība man ļoti bieži ir vajadzīga. Jau patlaban jau ļoti izjūtu to, ka samazināja atlaides medikamentiem no 90 uz 75 procentiem. Esmu astmas slimnieks, un šīs zāles ir ļoti dārgas, tāpēc šo starpību ļoti izjūtu. Ar apdrošināšanas polisi arī ir problēmas, apdrošināšanas aģentūras ļoti skatās, lai nebūtu līdzekļu pārtēriņa.

Jānis no Bērzaunes: – Ja jau samazinātu augšasgala administratīvo aparātu un ar to saistītos izdevumus, tad būtu labi, bet ja ķersies klāt pakalpojumu izmaksām, tad gan būs švaki. Es domāju, ka attiecībā uz administratīvajiem izdevumiem vēl ir, ko samazināt, bet pāriet, piemēram, uz maksas medicīnu Latvijā, kā to deklarēja finanšu ministrs, ir absurds. Lielai daļai cilvēku jau nav reālu darbavietu, ienākumu, no kā maksāt.

Vera no Sauleskalna: – Ļoti slikti vērtēju šādu lēmumu. Pati nesen iznācu no slimnīcas. Viena diena izmaksāja 12 latu. Un pa tām 8 dienām, ko pavadīju slimnīcā, jau arī tikai tā apārstēja, bet summa sanāca pamatīga. Kur nu vēl papildu izmeklējumi. Es domāju, ka veselības aprūpe nav tā joma, kur var īpaši kaut ko vēl samazināt.

Aptauju veica BAIBA MIGLONE

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px