Cesvaine ziemā
Meža taka Madonas apkārtnē
Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaines pils
Baltie loki Madonas parkā
Reklāma — × 150 px

Valdības apstiprinātie budžeta grozījumi

Redakcija

Autors • 15.06.2009.

Burtu lielums

Kuri no valdības apstiprinātajiem budžeta grozījumiem, kam atbalsts vēl jāgūst Saeimā, jūs skar visvairāk? – vakar jautājām Madonā sastaptajiem cilvēkiem.

Velta no Mārcienas: – Tas pats, kas jau daudziem, tas ir, 10 procentu samazinājums pensijām. Ej, kur iedams, par to vien runā. Mums jau valdība, kas pati saņem tūkstošus, noņems, bet sev? Tas viss ir kaut kā jocīgi. ES esam iestājušies, kara nav bijis, un visu laiku esam baroti ar cerībām, ka būs arvien labāk, bet tagad atklājies tāds iztrūkums, un tauta slīgst arvien lielākā nabadzībā.

Madonietis Vilmārs: – Protams, tā ir pensija. Lai valdība noņem tiem, kas saņem
tūkstošus, un samazina algas līdz veselajam saprātam, nevis ķeras klāt pensionāriem. Tas ir pēdējais, ko vispār valdība var atļauties darīt. Tur augšā 20 procentu samazinājumu savām algām jau nejutīs, jo arī pēc tam turpinās saņemt lielu algu. Ir starpība, vai 20% noņem 2000 vai 120 latu lieliem ienākumiem.

Kārlis Bruņinieks no Sāvienas: – Valdībai vispirms vajadzētu pateikt to, kas naudu ir iztērējis, kur tā ir palikusi, nevis iet vieglāko ceļu un visiem tik ņemt nost. Bet gan jau pārdzīvosim. Protams, katram jau patīk saņemt lielāku pensiju. Pārdzīvojām poļu panus, pārdzīvojām krievu carus un pārdzīvosim arī šos laikus. Pensionāri laukos jau ir gandrīz vai visbagātākie, turklāt arī dārzā pašu patēriņam viss tiek izaudzēts. Un arī zivis Sāvienas ezerā vēl ķeras… Pensionāriem pilsētā, kur, šķiet, tikai par gaisu vēl nav jāmaksā, gan izdzīvot būs daudz grūtāk.

Dzintra no Mārcienas: – Mani tie tik ļoti neskar, jo bērni ir izauguši lieli. Esmu mājsaimniece, bet vīrs strādā, līdz ar to visvairāk izjutīsim neapliekamā minimuma samazināšanu no 90 uz 35 latiem, kas ir ļoti straujš samazinājums.

Zina Matisāne no Sarkaņiem: – Kā jau visi, saņemšu 10 procentu mazāku pensiju, bet es neko par to nesaku – pensionāri laukos, kam ir sava privātmāja, nevar īpaši sūdzēties. Gan jau kaut kā iztiksim un pārdzīvosim. Ja jau samazinājums skar visus, arī mums jāpacieš, neesam jau nekāda privileģēta šķira.

Aptauju veica ŽEŅA KOZLOVA

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px