Piektdien kļuva zināms, ka Latvijas Valsts prezidenta Valda Zatlera vizīte Maskavā un Sanktpēterburgā notiks 19.-21. decembrī, tajā plāno parakstīt arī vairākus starpvalstu līgumus.
– Kādas ir jūsu domas par gaidāmo Latvijas un Krievijas prezidentu tikšanos Maskavā, un vai tā sekmēs abu valstu turpmāko sadarbību? – vakar jautājām Madonā sastaptajiem cilvēkiem.
Pēteris no Sauleskalna: – Es domāju, jebkura vizīte ir pozitīva. Neko sliktu tā nenes. Ja sadarbība abu valstu starpā uzlabosies, tas nāks tikai par labu. Labi, ka gandrīz 20 gadu pēc Latvijas neatkarības atgūšanas šāda vizīte beidzot notiks, kā saka – labāk vēlu nekā nekad.
Madoniete Ina: – Esmu par to, lai abu valstu prezidenti tiktos. Līdz šādai oficiālai vizītei gan bija ilgi jāgaida. Mums vajag uzlabot sadarbību, īpaši ekonomikas jomā. Vēl man gribētos, lai tie, kam radi dzīvo Krievijā, uz turieni varētu doties bez vīzām.
Valdis Mass no Meirāniem: – Reiz jau abu kaimiņvalstu prezidentiem ir jātiekas arī oficiālā vizītē. Iespējams, tieši tas veicinās Latvijas un Krievijas sadarbību daudzās jomās, tai skaitā sekmēs lielāku preču apriti starp abām valstīm. Krievijā jau ļoti svarīga ir tieši oficiālās varas nostāja, tur prezidentus klausa…
Madoniete Ņina Āboliņa: – Latvijai vajag sadarboties ar visiem, tai skaitā arī ar Krieviju. Tas būs abpusējs ieguvums. Galvenais, vajag paplašināt ekonomisko sadarbību, lai Krievijā iedzīvotājiem būtu plašas iespējas iegādāties Latvijā ražotus produktus. Tā kā man radi dzīvo Maskavas apgabala Ļubercos, zinu, ka Krievijā daudzi ir iecienījuši „Cesvaines piena" produkciju, tur tā augsti kotējas jau no padomju laikiem. Arī es ikdienā iegādājos kvalitatīvos Latvijas produktus.
Ilga Tēberga no Liezēres: – Krievija ir tuvākais mūsu kaimiņš, kāpēc gan mēs nevarētu ar to draudzēties? Lai abu valstu prezidentiem sarunās veicas! Nav jau vienmēr jāpiemin ļaunais. Kā latvieši saka, nepiemini mūžam ļauno… Latvijai vajag paplašināt sadarbību kultūras jomā, kur tā jau notiek, kā arī uzlabot ekonomisko sadarbību. Īstā krievu inteliģence pret Latviju jau ir ļoti labestīga.
Aptauju veica ŽEŅA KOZLOVA