– Kādas ir jūsu domas par premjera Valda Dombrovska pieprasīto kultūras ministres Žanetas Jaunzemes-Grendes (VL-TB/LNNK) demisiju un situāciju ap to? – vakar jautājām Madonā sastaptajiem cilvēkiem.
Praulēniete Sandra: – Kad vadzis lūst, premjeram reizēm ir jāpieņem arī skarbi lēmumi. Kultūras ministrei jau pašai nebija jāatlaiž LNO direktors Andrejs Žagars. Vispirms bija jāpārliecinās par viņa iespējamajiem pārkāpumiem, to, cik dienas bijis darbā, jāizrunājas. Manuprāt, A. Žagars savā amatā varēja palikt, tik slikti jau Operai viņa vadībā neklājās.
Madoniete Inese: – Grūti tā pateikt, bet domāju, ka īsti pareizs šis gājiens nav. Kultūras ministre savu darbu darīja gana labi, turklāt ap A. Žagara palikšanu LNO direktora amatā jau iepriekš bija problēmas. Droši vien savā starpā visiem vairāk vajadzēja komunicēt, tai skaitā ministrei bija jāizrunājas ar A. Žagaru.
Madoniete Dzintra: – Es nezinu, vai šajā situācijā visi ir rīkojušies pareizi, bet tas gan ir skaidrs, ka šai sievietei nav vietas Kultūras ministrijā kā ministrei. Tāds ir mans personīgais viedoklis. No tā, kas parādās publiskajā telpā, radies iespaids, ka viņai par katru cenu no amata bija jāatbrīvo A. Žagars. Un šis nav viņas vienīgais skandāls.
Zina no Kusas: – Esmu A. Žagara pusē. Uzskatu, ka Operu viņš vadīja ļoti labi, pie tam tik daudzus gadus. Esmu braukusi uz Operu un vienmēr priecājusies, ka to vada spēcīga personība ar savu stāju. Atbrīvojot viņu, kļūdu pieļāva pati kultūras ministre. Ceru, ka A. Žagaram izdosies savu taisnību pierādīt tiesā un viņš tiks atjaunots amatā.
Iveta no Sarkaņiem: – Katrs cilvēks ir savā vietā. A. Žagars ir populārs, daudzi viņam tic un ar viņu saista arī Operas nākotni. Bet nav jau izslēgts, ka arī cits ar saviem darbiem spēs pierādīt, ka Operu var vadīt ne sliktāk. Ja kādu grib atbrīvot, to tomēr nevajag darīt ar tādiem skandāliem, kā tas noticis šoreiz. Attiecībā uz kultūras ministres demisijas pieprasījumu – viņa jau nav vienīgā, kuru apvij dažādi skandāli. Cik reižu nesmuki nav izdarījies Edmunds Sprūdžs, līdz beidzot pats ir nolēmis demisionēt.
Aptauju veica ŽEŅA KOZLOVA