Valdība noteikusi derīguma termiņu vakcinācijas sertifikātam – piecus mēnešus būs derīgs Johnson&Johnson vakcīnas sertifikāts, bet citām vakcīnām tas darbosies deviņus mēnešus. Šie nosacījumi stāsies spēkā 15. februārī. – Kā uztvērāt šo valdības lēmumu, un vai esat gatavi potēties biežāk? – vakar jautājām Madonā sastaptajiem cilvēkiem.
Madoniete Edīte: – Nupat šo situāciju pārrunāju ar kādu paziņu. Secinājām: tas tomēr ir vāks. Esmu potējusies ar Johnson&Johnson un biju rēķinājusies, ka sertifikāts būs derīgs līdz aprīlim, bet tagad sanāk, ka jāpotējas ātrāk. Šoreiz vēl aiziešu, bet vai iešu vēlreiz, ja tādu lēmumu pieņems, tas ir liels jautājums. Gribētos zināt, kura pote pēc kārtas būs tā īstā.
Solomeja no Dzelzavas pagasta: – Esmu potējusies trīs reizes, līdz ar to vismaz pagaidām vairāk vakcinēties nav jāiet. Visas potes panesu labi, nebija nekādu komplikāciju.
Kalsnaviete Anna: – Man nav saprotams, kāpēc kovidsertifikāta termiņš gandrīz katrā valstī ir citādāks. Kam tad ir tā taisnība, kam lai tic? Esmu potējusies ar Astra Zeneca un saņēmusi arī balstvakcīnu, bet vai ar to pietiks? Jau dzird runājam par ceturto poti.
Aira no Bērzaunes pagasta: – Domāju, ka sertifikātam kāds derīguma termiņš bija jānosaka, citādi tas vilksies bezgalīgi. Esmu potējusies, bet, ja vajadzēs, potēšos arī reizi gadā.
Viedokļus uzklausīja
ŽEŅA KOZLOVA
11.01.2022.