– Vai jūs zināt, ka no 25. janvāra publiskās vietās vairs nevarēs nēsāt auduma mutes un deguna aizsargmaskas, bet būs jālieto tikai medicīniskās maskas vai FFP2 respiratori? – vakar jautājām Madonā sastaptajiem cilvēkiem.
Aļģis no Sarkaņiem: – Jā, esmu par to informēts, bet jau tagad, apmeklējot veikalus, lietoju medicīnisko sejas masku. Uzskatu, ka tās ir drošākas. No auduma taču jebkurš aizsargmaskas var uzšūt. Katrā ziņā valdības lēmums ir pareizs.
Madonietis Oļegs: – Man gan labāk patīk auduma maskas, vieglāk elpot un var iegādāties tādas, kas patīk arī vizuāli. Neesmu jau mediķis, lai apgalvotu, ka medicīniskās maskas ir drošākas. Taču, kā saprotu, nav jau cita varianta – būs vien jānēsā.
Ilga no Cesvaines: – Zinot par izmaiņām, es šodien nopirku respiratorus. Par pieciem vienā iepakojumā samaksāju nedaudz vairāk par eiro. Tas nemaz nav tik dārgi. Kā redzat, es jau lietoju. Tie ir labāki nekā zilās medicīniskās maskas, jo vieglāk elpot un neizraisa alerģiju.
Armands no Mārcienas: – Līdz šim es izmantoju auduma sejas masku, bet, ja būs jānēsā medicīniskās maskas, to arī darīšu. Bet kāda tur atšķirība – medicīniskās maskas dažiem no nēsāšanas taču ir palikušas melnas! Neviens jau uz to neskatās.
Viedokļus uzklausīja
ŽEŅA KOZLOVA un
AGRIS VECKALNIŅŠ
18.01.2022.