Meža taka Madonas apkārtnē
Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaines pils
Cesvaine ziemā
Baltie loki Madonas parkā
Reklāma — × 150 px

Vairāku partiju apvienošanās

Redakcija

Autors • 18.11.2009.

Burtu lielums

Vai jūs atbalstāt vairāku partiju apvienošanos un kandidēšanu 10. Saeimas vēlēšanās vienā sarakstā jeb „zem viena karoga", kā to gatavojas darīt „Jaunais laiks", „Sabiedrība citai politikai" un „Pilsoniskā savienība"? – jautājām Madonā sastaptajiem cilvēkiem.

Dzidra no Aronas pagasta: – Jā, es atbalstu, jo uzskatu, ka mums partiju tomēr ir par daudz. Katrā ziņā sadrumstalotība neko labu nedod, par to nu gan esmu pārliecināta. Tāpat kā par to, ka piedalīties Saeimas vēlēšanās daudz vairāk vajadzētu jauniem politiķiem. Nu nevar tie „vecie" vairs sēdēt pie stūres – kaut ko taču vajag mainīt! Arī attiecībā uz šīm trim partijām ir grūti kaut ko prognozēt, jo nav jau zināms, kāds būs deputātu kandidātu sastāvs. Taču tas ir ļoti svarīgi. Mēs tomēr esam tik ļoti vīlušies, kādas partijas tik neesam iecēluši saulītē, bet pagaidām čiks vien sanācis…

Viktors no Praulienas: – Protams, būtu labāk, ja partiju mūsu valstī būtu mazāk. Taču tam, vai vairākas partijas 10. Saeimas vēlēšanās kandidēs vienā sarakstā, domāju, nav tik būtiskas nozīmes, jo vēlēšanās tāpat droši vien piedalīsies tie paši politiķi, kas ir tagad. Vēlētājiem izvēle nebūs ne vieglāka, ne arī lielāka. Gribētos, lai politikā nāktu jauni cilvēki.

Madonietis Arnis: – Šaubos, vai šāda partiju apvienošanās un kandidēšana vienā sarakstā dos vēlamo rezultātu. Manuprāt, nekas labs no tā nesanāks. Diemžēl uzticības arī vairs nav nevienai partijai, bet kāda partija, piedaloties vēlēšanās, jau tomēr būs jāizvēlas.

Aivars no Kalsnavas: – Partiju tik tiešām ir par daudz. Būtu jau labāk, ja to skaits samazinātos, bet vai tieši šādā veidā, kandidējot vēlēšanās vienā sarakstā, pagaidām ir grūti pateikt. Taisnību sakot, vispār nav ticības nekādas.

Andris no Sarkaņiem: – Es vairs neticu nevienai partijai. Tās sevi ir degradējušas. Politikā ir jānāk pilnīgi jaunai paaudzei, varbūt tad kaut kas mūsu dzīvē mainīsies. Kādreiz cerības saistījās ar „Jauno laiku", bet arī viņiem es vairs neticu. Un patlaban neredzu arī nevienu citu, kam varētu uzticēties.

Aptauju veica ŽEŅA KOZLOVA

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px