Vakar Saeimas deputāti komisijās sprieda par grozījumiem Izglītības likumā, ar kuriem paredzēts vidējo izglītību noteikt par obligātu. – Vai, jūsuprāt, vidējā izglītība būtu jāiegūst obligāti? – jautājām Madonā sastaptajiem cilvēkiem.
Mārcēniete Evita: – Vidējo izglītību jauniešiem vajadzētu iegūt. Tas ir iespējams, bet, protams, daudz kas jau atkarīgs no tā, cik tuvu atrodas skola. Turklāt to var iegūt kopā ar profesiju.
Antons no Varakļānu novada:– Diez vai tas ir reāli. Obligāti vidējā izglītība būtu jāiegūst, ja tālākais mērķis ir studijas augstskolā, bet, ja izglītība netiek turpināta, kam tā – atvainojiet, piedodiet – ir vajadzīga. Tad jau daudz svarīgāk ir iegūt profesiju.
Juris no Praulienas: – Šādu mērķi noteikti vajadzētu izvirzīt. Tad taču būsim gudrāki, un arī jaunieši mācīsies un blēņas nedarīs. Bet, ja nav nodoma mācīties tālāk, tad to labāk būtu iegūt kopā ar arodu.
Limbažniece Santa: – Tas ir reāli, taču tas ir atkarīgs no katra cilvēka nākotnes plāniem, vai grib iegūt augstāko izglītību vai tomēr svarīgāka ir profesija. Domāju, ka vērtīgāk ir pat to iegūt kopā ar profesiju, lai saprastu, vai esi izvēlējies īsto arodu. Tagad daudzi, tikai uzsākot mācības augstskolā, saprot, ka tas nav priekš viņa un kaut kas jāmaina. Tiek zaudēts laiks un arī līdzekļi, jo studijas jau izmaksā dārgi.
13.12.2017.