Šonedēļ, iespējams, uzzināsim Satversmes tiesas lēmumu par Varakļānu novada turpmāko likteni reformas kontekstā. – Kāda ir jūsu prognoze: Varakļānu novads tiks apvienots ar Madonas vai Rēzeknes novadu? – vakar jautājām sastaptajiem cilvēkiem.
Madoniete Ilze: – Es domāju, ka Varakļānu novads tiks apvienots ar Madonas novadu. Tas būtu tikai loģiski, ja jau rīkotajā iedzīvotāju aptaujā 84% nobalsoja par Madonas novadu. Turklāt Varakļāni ar mums ir bijuši visu mūžu. Vismaz mūsu paaudze to tā atceras.
Signe no Ļaudonas pagasta: – Iespējams, varakļānieši savu būs izcīnījuši. Manuprāt, tas, ka lēmums kļūs zināms pēdējā brīdī, tikai nedēļu pirms vēlēšanām, ir diezgan muļķīgi. Vēlēšanu komisijas ir gaidīšanas režīmā, un arī vēlētāji jau noskaņojas, pēta partiju sarakstus un domā, par ko balsot.
Madoniete Ilga: – Varakļāni ir jādod Madonai un tikai –
Madonai! Tik daudzus gadus esam bijuši kopā, nesaprotu, kāpēc Varakļāni būtu jāatdod Rēzeknei. Pārdzīvosim arī to, ja šādā gadījumā pašvaldību vēlēšanas pie mums tiks pārceltas uz vēlāku laiku.
Madoniete Ilona: – Esmu par to, lai Varakļāni būtu pie Madonas. Cik sevi atceros, tā visu laiku ir bijis. Jauno Madonas novada domi varam ievēlēt arī vēlāk. Kāda par to vispār var būt runa: lai tikai nāk mūsu pulkā!
Viedokļus apkopoja
ŽEŅA KOZLOVA