Cesvaine ziemā
Cesvaines pils
Meža taka Madonas apkārtnē
Madonas novada ezeri un lauki
Baltie loki Madonas parkā
Reklāma — × 150 px

Vai Valsts prezidentam vajadzētu palikt pie pirms diviem mēnešiem izvirzītajiem uzstādījumiem

Redakcija

Autors • 30.03.2009.

Burtu lielums

Vai, jūsuprāt, Valsts prezidentam vajadzētu palikt pie pirms diviem mēnešiem izvirzītajiem uzstādījumiem un 31. martā rosināt 9. Saeimas atlaišanu? – vakar jautājām Madonas ielās sastaptajiem cilvēkiem.

Laima no Madonas: – Ir grūti viennozīmīgi atbildēt uz šo jautājumu, bet, manuprāt, Saeimas atlaišana neko nedos. Ko īpašu jaunā Saeima spēs mainīt? Pirmkārt, jau būs pārtraukums, kamēr jaunievēlētie deputāti iešūposies. Pietiek jau, ka valdība tikko kā nomainījās. Tauta gaida aktīvu darbību, kā griezt uz labu situāciju valstī, ne krēslu pārdali un jaunas Saeimas vēlēšanas.

Gunārs Ozols no Madonas: – Domāju, ka nav lielas jēgas tagad atlaist Saeimu. Ko tas dos? Es nedomāju, ka izdosies kaut ko labāku ievēlēt. Tagad rodas visādas jaunas partijas, bet, manuprāt, tā ir tikai tāda tautas mānīšana. Ar ko viņi labāki? Ir jāstrādā pie sen zināmām lietām, lai mūsu gudrās galvas raugās uz to, kā tiek ieturēti nodokļi; sen jau, piemēram, tiek runāts par progresīvā ienākuma nodokļa ieviešanu utt. Bet nedara jau neko.

Monika Brieze no Madonas: – Es domāju, ka nav jāatlaiž, jo tie atkal būtu jauni naudas izdevumi. Saeimai ir jāstrādā un jādomā, kā situāciju valstī uzlabot. Es, piemēram, nebiju arī par to, ka valdība jāmaina. Manuprāt, Godmanim vajadzēja pacīnīties un turpināt iesākto. Visas šīs maiņas prasa papildu izdevumus, bet valstij jau tā naudas nav.

Meldra Štāla no Madonas: – Vai tad nākamā būs labāka? Man nav ticības, ka kaut kas var mainīties, mainot tikai apģērbu. Tas spiediens no ārpuses ir pārāk liels – mēs vairs paši neesam kungi pār sevi. Es neticu, ka kāds atnāks un pēkšņi mainīs kaut ko.

Aldis no Lubānas: – Nezinu, manuprāt, nav jāmaina. Būs tie paši vēži, tikai citā kulītē. Situācija tomēr valstī nedaudz ir mainījusies, darbu ir uzsākusi jauna valdība. Tad jau redzēs, varbūt tomēr kaut kas mainīsies uz labu, jo situācija tiešām ir smaga. Es pats, piemēram, braucu prom uz ārzemēm strādāt, jo šeit uz vietas darbu atrast nevaru.

Aptauju veica
BAIBA MIGLONE

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px