– Vai diennakts tumšajā laikā jūs nēsājat atstarojošus elementus un vestes? – jautājām Madonā sastaptajiem cilvēkiem.
Madoniete Arnita: – Es ļoti reti staigāju pa neizgaismotajām ielām, bet atstarotājus esmu iegādājusies gan sev, gan bērniem. Madona gan ir ļoti labi apgaismota, un par to varam tikai priecāties. Turpretī, ja ceļš nav izgaismots, vislabāk ir izmantot vestes, jo tad jau pa lielu gabalu var pamanīt. Kā, braucot ar mašīnu, esmu novērojusi, laukos vestes nēsā diezgan maz, un, ja to nav, gājējus ieraudzīt var gandrīz vai pēdējā brīdī – tikai piebraucot klāt.
Madoniete Maija: – Vislabāk ir nēsāt vestes, tās ir lielākas un labi redzamas jau no tāluma. Man pašai ir atstarotāji, bet tos neizmantoju, jo tumšā laikā nekur neeju un Madona ir arī labi izgaismota.
Madoniete Anna: – Atstarotājus es lietoju, pie somas tie, domājot par drošību, pielikti vienmēr – gan dienā, gan tumšajās vakara stundās. Pie tam tiem, kas iet pa ceļu ārpus Madonas, vislabāk ir nēsāt vestes vai apģērbu ar atstarojošām lentēm.
Madonietis Jānis: – Uz lielajiem ceļiem maz ir tādu gājēju, kuriem ir veste, it īpaši gados vecākiem cilvēkiem, bet tās obligāti būtu jānēsā visiem – ar atstarotājiem vien nepietiek. Arī pašam vienmēr ir līdzi veste.
Viedokļus uzklausīja
ŽEŅA KOZLOVA
un AGRIS VECKALNIŅŠ
13.12.2022.