– Vai, jūsuprāt, Rietumvalstis, tai skaitā Latvija, sniedz pietiekami lielu atbalstu Ukrainai un ukraiņiem? – vakar jautājām Madonā sastaptajiem cilvēkiem.
Madoniete Mirdza: – Domāju, ka cik varam, tik arī palīdzam, neesam jau tā bagātākā valsts. Priecē, ka latviešu tauta ar atvērtu sirdi uzņem ukraiņu bēgļus. Arī citas valstis iespēju robežās palīdz, tai skaitā militārajā jomā, jo to jau katrs saprotam, ka Rietumvalstis tiešā veidā nevar iejaukties, citādi visiem būs beigas… Varbūt vienīgi Vācija ir par pasīvu. Bet ukraiņi ir malači, viņi cīnās arī par mums, gods un slava arī viņu prezidentam.
Ainārs no Jaunkalsnavas: – Vairāk vajadzēja sūtīt ieročus un palielināt militāro palīdzību, citādi viņiem, kaut cīnās varonīgi, grūti iet, un sīvas cīņas ir vēl priekšā. Domāju, ziepes būs lielas. Kādreiz arī latvieši bija spiesti bēgt, varbūt tāpēc ar tādu sirsnību uzņemam ukraiņu bēgļus.
Irēna no Balvu puses: – Ukrainai tiek sniegta diezgan liela palīdzība, varbūt vienīgi vairāk varēja piegādāt ieročus. Ukraiņi cīnās ļoti varonīgi, un arī viņu prezidents Zelenskis, kas kļuvis par nācijas līderi, ir īstajā vietā.
Lauteriete Rita: – Liekas, ka iespēju robežās palīdzam. Grūti gan pateikt, varbūt varējām arī vairāk, it īpaši militārās tehnikas piegādē, ko visu laiku ukraiņi lūdz palielināt. Ir arī ticība, ka ukraiņi uzvarēs – tam vienkārši ir jātic!
Viedokļus uzklausīja
ŽEŅA KOZLOVA
un AGRIS VECKALNIŅŠ
20.04.2022.