– Vai jūs sekojat līdzi Krievijas izvērstajam karam Ukrainā?
Ingrīda no Kalsnavas: – Jā, tam līdzi sekoju un raudu… Taču šis karš diemžēl ieilgs. Nebūtu slikti, ja Rietumvalstis palielinātu militāro palīdzību Ukrainai. Arī mēs iespēju robežās ziedojam Ukrainas atbalstam. Ļoti gribētos, lai Ukraina uzvarētu. Viņiem ir arī unikāls līderis – prezidents Zelenskis.
Ojārs no Kalsnavas: – Karam Ukrainā, kas teju jau gadu turpinās, līdzi sekoju, tas ir galvenais, kas ziņās mani interesē. Domāju, ka karš tik ātri nebeigsies. Krievijai jau ieroču ir daudz, bet Ukrainai ir jāuzvar. Arī Ukrainas prezidents Zelenskis ir vienkārši apbrīnojams, otru tādu neatradīsi.
Jānis no Vecpiebalgas: – Ukraina uzvarēs noteikti, bet tas, cik ilgi būs karš, atkarīgs no Rietumu sniegtā militārā atbalsta. Uzskatu, ka tāds riebeklis Putins varēja izveidoties, tikai pateicoties Rietumiem, jo tie uzturēja kontaktus. Vārdu
sakot – „Nāvi Putinam!", bet „Slava un uzvara Ukrainai!".
Andris no Sarkaņiem: – Karam īpaši nevajadzētu ieilgt, jo ukraiņiem tiek solīts maksimāli palielināt apgādi ar ieročiem. Es ceru, ka ukraiņi līdz vasarai tiks galā ar Krieviju.
Viedokļus uzklausīja
ŽEŅA KOZLOVA
un AGRIS VECKALNIŅŠ
21.02.2023.