Šogad samazinātā PVN likme (5 procenti) jau tiek piemērota Latvijai raksturīgiem augļiem un dārzeņiem. – Vai samazinātā PVN likme būtu jāievieš arī piena produktiem? – vakar jautājām Madonā sastaptajiem cilvēkiem.
Madoniete Taisija: – Vismaz augļi un dārzeņi jaunajā gadā nav kļuvuši dārgāki. Gan tomātus, gan gurķus, gan sīpolus es izaudzēju pati, bet ziemā šad tad tos nopērku. Man svarīgāk būtu, ja samazināto PVN likmi piemērotu piena produktiem. Tas noteikti pat būtu jādara, jo piena produkti patiešām ir ļoti dārgi. Tie ir pieprasīti produkti, un uzskrūvētas tādas cenas! Piens, tāpat sviests, biezpiens ir taču jāpērk un uzturā jālieto.
Madonietis Ivars: – Mani tas tik ļoti neskar, jo, piemēram, es pienu nedzeru vispār. Biezpienu gan pērkam, bet šāds PVN samazinājums mūsu ģimenei nav tik būtisks. Daudz svarīgāk tas būtu jauniešiem.
Ļaudonietis Antons: – Piena produktus uzturā es gandrīz vai nelietoju, esmu gaļēdājs. Nav lielas ticības, ka, samazinot PVN likmi, lētāki būs piena produkti. Gan jau ražotāji un tirgotāji uzliks savu uzcenojumu. Arī degviela un daudz kas cits jaunajā gadā būs dārgāks, līdz ar to uz cenu samazinājumu nav ko cerēt.
Madoniete Inta: – Es, protams, esmu par to, lai visai pārtikai, tai skaitā piena produktiem, cenas samazinātos. Citādi neko daudz vairs nevar atļauties nopirkt.
9.01.2018.