Cesvaine ziemā
Cesvaines pils
Baltie loki Madonas parkā
Meža taka Madonas apkārtnē
Madonas novada ezeri un lauki
Reklāma — × 150 px

Vai piedalījāties Zemes stundā?

Redakcija

Autors • 28.03.2022.

Burtu lielums

Vai jūs sestdien – Zemes stundā – izslēdzāt apgaismojumu uz vienu stundu? – vakar jautājām Madonā sastaptajiem cilvēkiem.

Madoniete Modra: – Ir tā, ka es neuzskatu, ka viena šāda akcija var kaut ko mainīt. Par dabas resursu taupīšanu jau ir jādomā ikdienā. Mēs, piemēram, šķirojam atkritumus, pieslēdzam ekonomiskākas iekārtas, sekojam, lai tās būtu ieslēgtas tikai tad, kad tiek lietotas, neizmantojam „gaidīšanas režīmu", taupām; cik varam.

Madoniete Sarmīte: – Es izslēdzu, bet vispār jau ikdienā varētu izslēgt pa kādai stundai, nav taču tā, ka apgaismojums būtu vienmēr vajadzīgs. Protams, pie tā piedomāju arī ikdienā. Principā jau elektrību patērējam diezgan maz – līdz 100 kilovatiem mēnesī.

Inese no Kusas: – Es piedalījos Zemes stundā, jo šādas vides akcijas vērtēju ļoti pozitīvi. Arī ikdienā ir iespējams taupīt, piemēram, iegādājoties jaunāku tehniku. Esmu ievērojusi, ka, kopš ir jauns televizors, elektroenerģijas patēriņš ir ļoti samazinājies. Tāpat ekonomiju dod veļasmašīna, ledusskapis.

Madoniete Anna: – Šoreiz tas kaut kā paslīdēja garām. Taču ikdienā es pievēršu uzmanību elektroenerģijas taupīšanai – televizoru ieslēdzu tikai tad, kad to skatos; datoru tikai tad, kad to lietoju; gaisma deg tikai tajā istabā, kur atrodos. Vienīgais, kas visu laiku ieslēgts, ir ledusskapis.

Viedokļus uzklausīja
ŽEŅA KOZLOVA
un AGRIS VECKALNIŅŠ

29.03.2022.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px