– Vai jūs depozīta punktos nododat tukšo iepakojumu?
Bērzauniete Inta: – Tas, protams, ir tikai apsveicami, ka pirms gada Latvijā tika ieviesta depozīta sistēma. Pati to vēl pārāk neesmu izmantojusi, tas vairāk ir vīra ziņā. Cik zinu, ieviestā sistēma darbojas veiksmīgi un izmētāto atkritumu arī kļūst mazāk.
Madonietis Jānis: – Uz depozīta punktiem pats neeju, bet tukšo iepakojumu aiznes un nodod mazbērni. Tā ir ļoti laba iespēja atkritumu šķirošanai pievērst arī jauno paaudzi, jo arī atgūtie 10 centi ir nauda un kādam kārumam jau sanāk.
Dzintars no Pierīgas: – Tukšo iepakojumu nododam, depozīta punkti, kas ir pieejami arī veikalos, darbojas bez aizķeršanās. Arī ieviestā depozītmaksa rosina iepakojumu nodot, un vismaz tukšas plastmasas pudeles vairs tā nemētājas apkārt.
Cesvainiete Maija: – Es nenododu, jo man tāda iepakojuma tikpat kā nav, bet zinu, ka tāda iespēja ir arī veikalos pie mums Cesvainē. Ieviesto depozīta sistēmu vērtēju pozitīvi, tā ir ļoti laba ideja.
Viedokļus uzklausīja
ŽEŅA KOZLOVA
un AGRIS VECKALNIŅŠ
14.02.2023.