Cesvaine ziemā
Madonas novada ezeri un lauki
Meža taka Madonas apkārtnē
Baltie loki Madonas parkā
Cesvaines pils
Reklāma — × 150 px

Vai meža un dārza raža ir šoruden laba?

Redakcija

Autors • 07.09.2021.

Burtu lielums

Kāds jums ir šis rudens – vai meža ogu un sēņu bagāts un vai raža arī padevusies laba? – atgriežoties siltajam laikam, jautājām Madonā sastaptajiem cilvēkiem.

Skaidrīte no Kalsnavas pagasta: – Siltais laiks, protams, priecē. Vēl rudens darbi jāapdara, arī raža līdz galam jānovāc. Kaut kā tomāti, kas šogad labi saauguši, negatavojas. Kā jau lauku mājā, vienmēr ir, ko darīt. Arī sēnes, baravikas ieskaitot, pēc lietiem sākušas augt, sausajā laikā gan to nebija.

Madoniete Inga: – Beidzot atkal ir silts, bet sēņoju minimāli. Ieeju tuvējā mežā pie mājām un salasu to, kas tur saaudzis, bet dziļāk mežā gan neeju. Pēc lietiem aug gan baravikas, gan gailenes, gan citas sēnes. Savukārt meža ogas, kā mellenes, brūklenes, uzēdu turpat mežā orientējoties.

Anna no Ērgļu novada: – Sēņošana gan nav mana aizraušanās, kaut arī dzīvoju dziļos laukos. Man mežā nepatīk, es vairāk mīlu darboties pa māju. Dārzs, bites – tur mani var bieži sastapt. Šis ir ļoti labs medus gads, bites ir čakli pastrādājušas. Arī dārzā viss ir izaudzis.

Madonietis Guntars: – Šis rudens ir bagāts ar sēnēm. Draudzē to ir saziedots vairāk, nekā es pats esmu salasījis, īpaši daudz ir gaileņu. Šis rudens vispār ir skaists, darbs ir un bērniem skola klātienē arī ir – ko brīvajā valstī vairāk var
vēlēties?

Viedokļus uzklausīja
ŽEŅA KOZLOVA un
AGRIS VECKALNIŅŠ

8.09.2021.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px