– Vai jūs sekojat karadarbībai Ukrainā? – vakar jautājām sastaptajiem cilvēkiem.
Mudīte no Praulienas pagasta: – Tas ir briesmīgi, ka notiek karš. Esmu pārliecināta, ka ne krievu, ne ukraiņu cilvēki nevēlas karu. Tā ir sistēma, kura karo viena pret otru kaut kādu labumu vārdā. Es domāju, Ukrainu šobrīd nevajadzētu uzņemt ES, ja tas netika izdarīts iepriekš, jo, cik saprotu, neatbilda izvirzītajiem kritērijiem.
Madoniete Laila: – Sekoju līdzi ar lielu satraukumu. Kaut ko tādu taču neviens negaidīja. Visi ir ļoti satraukušies un ļoti pārdzīvo.
Madoniete Aija: – Protams, tas ļoti satrauc. Skatos ziņas no rīta līdz vakaram. Dēls strādā kopā ar ukraiņiem, kuriem vecāki un radi dzīvo Ukrainā. Manuprāt, Ukraina būtu jāuzņem par ES kandidātvalsti.
Madonietes Marija un Tatjana: – Tas mūs ļoti satrauc. Ukrainā mums dzīvo draugi, bet Krievijā – radi. Ļoti gribētos, lai pēc iespējas ātrāk tiktu pārtraukta karadarbība, visi nomierinātos un ar vēsu galvu savstarpēji vienotos. Citādi tas viss ļoti ieilgs. Ļoti ceram uz Ukrainas un Krievijas sarunām. Galvenais, lai neiesaistītos citas valstis, jo tad karš aptvers visus. Ukraiņi noteikti ir jāatbalsta. Arī mēs piektdien pārskaitījām ziedojumu.
Viedokļus uzklausīja
ŽEŅA KOZLOVA un
AGRIS VECKALNIŅŠ
1.03.2022.