Latvijā aizvien vairāk ir jūtams elektrības cenu kāpums, mājsaimniecības to izjutīs atkarībā no pieslēgtā tarifa.
– Vai jūs satrauc elektrības cenu kāpums, un vai tas būtiski ir jau palielinājis jūsu maksājumu? – vakar jautājām Madonā sastaptajiem
cilvēkiem.
Madonietis Valdis: – Godīgi sakot, neesmu iedziļinājies. Man ir izlīdzinātais maksājums, līdz ar to nākamajā gadā tas būs pat mazāks, jo elektrību patērēju mazāk, nekā iepriekš tika prognozēts, un esmu pārmaksājis.
Madonietis Floriāns: – Elektrības maksājumiem esmu izvēlējies Tet, līdz šim tas bija izdevīgāk. Jauno rēķinu vēl neesmu saņēmis, tāpēc nezinu, vai par elektrību būs jāmaksā vairāk. Ceru, ka sadārdzinājums tomēr nebūs pārāk liels. Tas atkarīgs no biržas cenām, kuras ik pa brīdim mainās.
Biruta no Ļaudonas pagasta: – Elektrības cenu kāpums satrauc, nekas patīkams tas nav. Maksa par elektrību jau kādu laiku svārstās. Piemēram, iepriekšējā mēnesī bija jāmaksā 40 eiro, bet pirms tam – ap 50 eiro. Katrā ziņā palielinājums ir jūtams.
Vija no Pļaviņu novada: – Es tam tik ļoti līdzi nesekoju, visus maksājumus jau veic vīrs. Visur esam salikuši ekonomiskās spuldzes, elektrību velti netērējam, jo tikai tā var samazināt maksājumus. Cerams, ka solītais elektrības sadārdzinājums tomēr nebūs tik liels.
Viedokļus uzklausīja
ŽEŅA KOZLOVA un
AGRIS VECKALNIŅŠ
5.10.2021.