Svētdien, 20. martā, Latvijā beidzās astronomiskā ziema, un pulksten 17.33 sākās astronomiskais pavasaris, kad diena kļuva garāka par nakti. – Vai jūs jau jūtat, ka sācies pavasaris? – vakar jautājām Madonā sastaptajiem cilvēkiem.
Madoniete Gunta: – Pavasaris sirdī ir jau sen, ar pašiem pirmajiem siltajiem saules stariem. Sniegs vēl turas, bet mūsu platuma grādos tas ir ierasti. Protams, ir bijuši pavasari, kad martā jau zaļo zālīte, taču tas drīzāk ir izņēmums, ne šāgada laikapstākļi.
Vilis no Bērzaunes: – Mūspusē sniegs vēl ir kāda pusmetra dziļumā. Izskatās, ka šogad pavasaris ir nedaudz novēlots. Pirms divām nedēļām strazdi bija jau atlidojuši, bet tagad ir pazuduši – būs aizlidojuši kaut kur citur. Vēl jau sniegu sola arī nākamajā nedēļā. Šodien televīzijā ziņoja, ka uz Latviju virzās bērzu ziedputekšņi, kas lido pat 1000 km tālumā un var izraisīt alerģiskas reakcijas.
Bērzauniete Zane: – Pavasara tuvums ir jau jūtams, saulīte silda, vienīgi sniega vēl ir daudz. Klajākās vietās sniegpulkstenīši arī uzziedējuši, bet domāt par sēju gan vēl pāragri.
Madoniete Indra: – Pavasaris ir jau sācies. Katrā ziņā spoži spīd saulīte, ir jūtams siltums. Arī putni ir jau atlidojuši, tāpat pirmie pavasara vēstneši – sniegpulkstenīši – uzziedējuši.
Viedokļus uzklausīja
ŽEŅA KOZLOVA
un AGRIS VECKALNIŅŠ
22.03.2022.