– Vai jūs apmierina pašvaldību vēlēšanu rezultāti un jaunievēlēto deputātu balsojums pirmajās sēdēs, izvēloties domes priekšsēdētājus novados? – jautājām Madonā sastaptajiem cilvēkiem.
Biksērietis Jānis: – Esmu tālbraucējs, līdz ar to tik ļoti neesmu informēts par vietējām aktualitātēm, bet to, ka Madonas novada pašvaldībā ir mainījusies vadība, zinu. To vērtēju pozitīvi. Pārmaiņām ir jābūt, nekas nevar stāvēt uz vietas. Atbalstu arī ieceri noteikt maksimālo termiņu domes priekšsēdētāja amatā, ļaujot šos pienākumus, līdzīgi kā Valsts prezidentam, pildīt ne vairāk kā divus sasaukumus.
Madonietis Jānis: – Principā es esmu apmierināts gan ar pašvaldību vēlēšanām Madonas novadā, gan ar jaunievēlēto deputātu balsojumu pirmajā sēdē. To, ka zemnieki nākuši pie varas, vērtēju kā priecīgu notikumu. Domāju, ka pašvaldību vadītājiem vajadzētu ierobežot termiņu: pilnīgi pietiktu ar diviem sasaukumiem.
Zaiga no Kusas: – Es domāju, ka vadības maiņa Madonā ir loģisks iznākums, jo iepriekšējais priekšsēdētājs domi vadīja tik ilgus gadus, ka tam reiz bija jānotiek. Pašvaldību vadītājiem vajadzētu noteikt arī maksimālo termiņu – divus vai trīs sasaukumus, bet ne jau divdesmit gadu.
Madonietis Jānis: – Arī es uzskatu, ka ir jābūt rotācijai un pašvaldības vadītājs amatu varētu ieņemt ne vairāk kā divus vai varbūt trīs sasaukumus.
28.06.2017.