– Kādas ir jūsu domas par 8. martu: vai joprojām šajā dienā saņemat apsveikumus, ziedus? – vakar jautājām sastaptajiem cilvēkiem.
Madoniete Inga: – Tie tomēr ir skaisti svētki, un es tos atzīstu. 8. marts no skolas gadiem atmiņā palikusi kā diena, kad bija jāsagatavo apsveikumi, jāzīmē un jāapsveic mammas un vecmammas. Un arī uzziedēja pirmie pavasara vēstneši – sniegpulkstenīši. Šajās atmiņās ir kaut kas ļoti jauks. Turklāt 8. marts ir svētki visām sievietēm, jo ne jau visas sievietes ir mātes.
Astrīda no Praulienas pagasta: – 8. marts ir Starptautiskā sieviešu diena, tātad svētki. Es neesmu nevienā pusē – ne to, kas tos svin, ne to, kas tos neatzīst, bet es esmu par svētkiem. Sievietēm ziedu jau nekad nav par daudz.
Vilis no Bērzaunes pagasta: – Jo-projām 8. martu uztveru kā svētkus, un tos atzīmējam mājās. Man jau ir diezgan daudz gadu, un katru pavasari šajā dienā esmu dāvinājis ziedus. Arī šodien esmu atbraucis uz Madonu, lai sapirktu ziedus. Nezinu, vai tos atzīmē arī jaunieši, bet mūsu paaudze gan.
Dzidra no Lazdonas: – 8. martu es uzskatu par svētkiem. Šodien mani ir jau apsveikuši bērni, mazbērni – gan pa telefonu no Rīgas, gan ar ziediem klātienē. Tās, ko man šajā dienā dāvina, ir dažādu krāsu tulpes, kuras saliekot kopā rodas ļoti jauks noskaņojums.
Viedokļus uzklausīja
ŽEŅA KOZLOVA un
AGRIS VECKALNIŅŠ
9.03.2022.