– Vai Ziemassvētkos, gadumijā un citos svētkos jūs joprojām sūtāt apsveikuma kartītes? – vakar jautājām Madonā sastaptajiem iedzīvotājiem.
Madoniete Kristīne: – Apsveikumus es sūtu tikai elektroniski. Tas ir vieglāk, ātrāk, ērtāk. Pēdējos gados arī sakari ir uzlabojušies, un arī gadumijā nav tādu sastrēgumu kā kādreiz. Tagad jau retais raksta apsveikumus, tikai tie, kas turas pie vecajām vērtībām.
Madoniete Ingrīda: – Tās vēl joprojām radiem rakstu un nosūtu. Tas gan sanāk diezgan dārgi, taču lielāks prieks ir saņemt apsveikuma kartīti nevis tikai īsziņu. Tā ir pavisam cita sajūta, jo tad tiešām izjūti, ka svētkos esi apsveikts. Arī pašai ir liels prieks tās saņemt.
Madoniete Inga: – Es sūtu vairs tikai elektroniski. Tā diemžēl ir iegājies, visi ir palikuši tādi kūtri un nosūtīt īsziņu jau ir daudz vieglāk. Tagad ir cits laikmets, taču atceros, ka pirms gadiem pieciem sešiem apsveikuma kartītes vēl saņēmu un kādu prieku tas sagādāja.
Madonietis Artūrs: – To daru reti, bet pa kādai apsveikuma kartītei vēl uzrakstu, taču pārsvarā, kā jau mūsdienās, tās nosūtu elektroniski. Protams, izjūtas ir pavisam citas, kad, piemēram, apsveikuma kartīti saņemu no mammas māsas Krimuldā. Ar roku rakstītās saņemt ir tik mīļi, aizkustinoši un arī daudz personiskāk!
Viedokļus uzklausīja
ŽEŅA KOZLOVA
un AGRIS VECKALNIŅŠ
30.11.2022.