Tuvojoties apkures sezonai, iedzīvotāju domas par siltuma pieslēgšanu dalās. Tas vairāk gan ir raksturīgi daudzdzīvokļu mājās, bet šoziem sakarā ar energoresursu sadārdzināšanos taupīt kurināmo aktuāli būs arī privātmājās. – Vai jūs jau dzīvojat siltumā? – vakar jautājām sastaptajiem cilvēkiem.
Madoniete Ilona: – Es dzīvoju privātmājā. Kad ievajagas, tad arī iekurinu. Malkas šai sezonai pietiks, bet nākamajai ziemai pirkšu. Varbūt valdība iedzīvotājiem sniegs atbalstu, bet simtprocentīgas pārliecības par to nav – lieku 50 uz 50.
Madoniete Rita: – Mūsu mājā siltums ir pieslēgts. 14. septembrī notika sapulce, un nākamajā dienā jau dzīvojām siltumā. Esam siltummīļi, un māja arī nav jāizsaldē, ja ir iespējams siltumu regulēt. Radiatori patlaban ir knapi remdeni. Es ceru, ka tas dārgi nemaksās.
Madoniete Rasma: – Vēl jau ir ciešami, vēl jau kādu brītiņu var pagaidīt, kaut gan mūsu mājā jau notiek aptauja par apkures sezonas uzsākšanu. Mūsu kāpņu telpā kāda trešdaļa ir jau parakstījusies par siltuma pieslēgšanu minimālā režīmā.
Madoniete Mārīte: – Man ir krāsns apkure. Kad paliek vēsi, varu iekurināt jebkurā brīdī. Malku esmu iepirkusi laikus. Būtu jau labi, ja valdība iedzīvotājiem sniegtu solīto atbalstu. Saka, ka malka ir palikusi stipri dārgāka.
Viedokļus uzklausīja
ŽEŅA KOZLOVA
un AGRIS VECKALNIŅŠ
21.09.2022.