Baltie loki Madonas parkā
Cesvaine ziemā
Madonas novada ezeri un lauki
Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaines pils
Reklāma — × 150 px

Vai jāsoda dzērājšoferi?

Redakcija

Autors • 02.07.2013.

Burtu lielums

Pagājušajā nedēļā televīzijā izskanēja informācija, ka administratīvos arestus par dažādu pārkāpumu izdarīšanu, piemēram, par sēšanos pie stūres alkohola reibumā, varētu atcelt, šos pārkāpumus kriminalizējot. – Vai, jūsuprāt, dzērājšoferīšu sodīšana ar administratīvo arestu bija gana efektīga, un vai šo kārtību vajadzētu mainīt? – vakar vaicājām Madonā sastaptajiem cilvēkiem.

Jānis no Madonas: – Manuprāt, ja gribēs dzert, dzers tāpat, vai ir jāsēž cietumā vai nav, jo bieži vien tie, kas tur nosēdējuši tās diennaktis, saka, ka tik i bijis – iznāk ārā, nosvin atgriešanos, un viss rit ierastajās sliedēs. Domāju, ka visprātīgākais būtu vispār noņemt autovadītāja tiesības uz mūžu, tad varbūt kāds arī aizdomātos, pirms sēžas iereibis pie automašīnas stūres.
Armands no Raunas: – It kā jau tas būtu pareizi, jo divus sodus piemērot par vienu nodarījumu nav īsti loģiski. Bet visam pamatā ir audzināšanas līmenis – ja ir tie dzērāji pie stūres, tad arī viņi būs. Sodus var sacelt kaut vai kosmosā – tie, kas dzer, tie arī dzers un sēdīsies dzērumā pie stūres. Manuprāt, vajadzētu sociālās kampaņas televīzijā efektīvākas. Šogad, piemēram, reklāma uz Jāņiem bija izdevusies.
Kalvis no Cesvaines: – Tā kā es alkoholu nelietoju, tad mani šī problēma neskar, bet principā jau vajadzētu likt viņiem atsēdēt savas diennaktis apcietinājumā, varbūt tomēr aizdomājas, lai gan grūti spriest.
Guntars no Jēkabpils: – Es domāju, ka arests ir jāpiemēro, lai gan grūti spriest, cik tas efektīgi nostrādā. Tas atkarīgs no paša cilvēka – ja viņš paradis dzērumā braukt, tad arī to darīs. Ir, protams, arī izņēmumi, kas mūžā vairs otrreiz dzēris pie stūres nesēdīsies. Taču es domāju, ka vienīgais veids ir tiesības atņemt uz mūžu – lai neapdraud sevi un pārējos. Arī kriminālsods diezin vai šo situāciju glābs.
Maira no Liezēres: – Es domāju, ka administratīvais arests bija gana efektīgs soda veids, lai gan, protams, bija arī izņēmumi. Tam, ka tiesības uz mūžu vajadzētu noņemt, es nepiekrītu, tāpat arī kriminālsodam. Ir pat gadījumi, kad cilvēku noslepkavo un tāpat paliek uz brīvām kājām. 

 Autore: BAIBA MIGLONE

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px