Šonedēļ valdība plāno lemt par valstī noteiktās ārkārtējās situācijas saglabāšanu vai nepagarināšanu. – Kādu lēmumu, jūsuprāt, valdībai vajadzētu pieņemt? – vakar jautājām sastaptajiem cilvēkiem.
Ērglēniete Sandra: – Grūti pateikt, kā būtu labāk. Taču skaidrs, ka cilvēki vēl slimos daudz. Par ārkārtējo situāciju nemāku pateikt, bet ierobežojumus gan noteikti vajadzētu saglabāt. Citādi viss kļūs nekontrolējams.
Madoniete Agita: – Ārkārtējā situācija vairs nebūtu jāpagarina, un arī noteiktie ierobežojumi būtu jāatceļ, jo tam īsti nav efekta. Izskatās, ka ar jauno vīrusu būs jāiemācās sadzīvot. Mana prognoze gan ir, ka valdība to neatcels.
Zinaīda no Meirāniem: – Neko nevajag atcelt, bet gan noteikt vēl stingrākus ierobežojumus. Cilvēkiem tomēr ir bailes inficēties ar kovidu. Arī mēs, pensionāri, labāk pasēdēsim mājās un lieki apkārt nestaigāsim, bet tikai tad, kad tas nepieciešams. Kā, piemēram, man šodien bija jāapmeklē ārsts un aptiekā jānopērk zāles. Uzskatu, ka bez vajadzības nevienam nav jāvazājas. Tas ir liels risks.
Elza no Lubānas novada: – Noteiktie ierobežojumi mani pagaidām netraucē. Tos vēl kādu laiku vajadzētu pieciest. Ir arī bailes inficēties, līdz ar to iespējami mazāk rādos sabiedrībā, tikai tad, kad nepieciešams iepirkties, apmeklēt ārstu utt.
Viedokļus uzklausīja
ŽEŅA KOZLOVA un
AGRIS VECKALNIŅŠ
5.01.2022.