Patēriņa cenas jūlijā salīdzinājumā ar jūniju Latvijā pieaugušas par 0,4%, bet gada laikā – šogad jūlijā salīdzinājumā ar 2020. gada jūliju – tās palielinājušās par 2,8%, liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati. – Vai arī jūs izjūtat patēriņa cenu kāpumu? – vakar vaicājām sastaptajiem cilvēkiem.
Svetlana no Mārcienas: – Tā grūti uzreiz pateikt – kaut kam cenas iet uz augšu, kaut kam uz leju. Es parasti skatos uz akcijas precēm. Droši vien vairāk to izjutīsim augustā – reizē ar elektrības cenu kāpumu.
Andris no Madonas: – Pats tā neesmu ievērojis, kas jau vajadzīgs, to pērku, bet vakar dzirdēju šo faktu pa radio. Cenas esot cēlušās dārzeņiem, gaļai, tāpat dažiem pakalpojumiem. Vairāk satrauc tas, ka maksa par elektrību paaugstināsies.
Cesvainiete Dace: – Neesmu tā piegriezusi tam vērību. Droši vien, ka aug – nekas jau lētāks nepaliek. Bet, piemēram, sviestam, skatos, veikalā tāda pati cena. Tā ka pagaidām vēl īsti nejūtu. Viss jau acīmredzot saistīts ar elektrības maksas pieaugumu, kas tūlīt ar augustu mūs skars.
Rita no Madonas: – Jā, jūtu gan. It īpaši attiecībā uz pārtiku, tāpēc vairāk skatos uz akcijas precēm. Bet, ja kaut ko vajag, jāpērk arī bez visām akcijām. Satrauc elektrības maksas paaugstinājums, jo tad jau visam cenas pieaugs. Es gan elektrību daudz nepatērēju, bet tāpat aiziet gan putekļ-sūcēju darbinot, gan gludinot.
Viedokļus uzklausīja
BAIBA MIGLONE un
AGRIS VECKALNIŅŠ
11.08.2021,