– Kā jūsu ikdienu ietekmē straujais benzīna cenu kāpums? – vakar jautājām Madonā sastaptajiem cilvēkiem.
Jānis no Sausnējas: – Tas, protams, ļoti ietekmē. Kādreiz par degvielu bez akcīzes maksāju 58 centus par litru, bet tagad cena ir gandrīz 2 eiro. Degvielu vajag, lai, piemēram, atbrauktu uz pašvaldību Madonā, bet visvairāk – saimniecībā. Katru dienu man vajag 20 litru, lai lopiem ar traktoru aizvestu barību, sabarotu un atbrauktu atpakaļ.
Ilze no Liezēres: – Cenšos bez vajadzības nekur nebraukt. Taču drīz sāksies lauksaimniecības darbi, sēja, un tad šis cenu kāpums būs īpaši jūtams. Zemniekiem degviela ir pakāpusies jau virs 1,40 eiro. Cerams, ka Zemnieku saeima panāks akcīzes samazināšanu kaut vai nedaudz. Degvielas cenas patlaban ir kosmiskas.
Lubānietis Jānis: – Tas, protams, iespaido, bet es braucu maz, tikai tad, kad vajag, kā, piemēram, šodien pie ārsta uz Madonu. Savukārt Lubānā braucu ar riteni.
Varakļāniete Elīza: – Braucam reti, tāpēc vēl varam to atļauties, bet, protams, tas ir dārgi. Mēs dzīvojam Rīgā, bet, kad, piemēram, jābrauc uz Varakļāniem, gandrīz vai kā studiju laikos jādomā un jāmetas kopā, lai brauciens sanāktu lētāks, vai arī jābrauc retāk. Gan jau cena benzīnam vēl vairāk kāps, bet kaut kad tā arī nokritīsies.
Viedokļus uzklausīja
ŽEŅA KOZLOVA un
AGRIS VECKALNIŅŠ
16.03.2022.