27. martā pulksten 3 (naktī uz svētdienu) Latvijā notiks pāreja uz vasaras laiku. – Vai jūs ietekmē pulksteņa grozīšana divreiz gadā, un kurš patīk labāk – vasaras vai ziemas laiks? – vakar jautājām Madonā sastaptajiem cilvēkiem.
Madoniete Gunta: – Kāds laiciņš jau paiet, kamēr pierod pie pārmaiņām. Man labāk patīk vasaras laiks, kad ilgāk vakaros ir gaišs. Domāju, ka ES būtu jāvienojas un jāizvēlas viens laiks, lai pulksteņi divreiz gadā nebūtu jāgroza. Arī bērniem būtu vienkāršāk, jo viņiem mainās gulētiešanas un mošanās laiks, tiek izjaukts dienas režīms. Katrā ziņā bērniem paiet ilgāks laiks, kamēr pie tā pierod.
Anna no Jaunkalsnavas: – Es nezinu, kurš laiks labāks, bet esmu par to, lai ilgāk vakari ir gaišāki. Taču tā pulksteņu grozīšana divreiz gadā gan ir murgs. Kur tas laiks, kad mums solīja to galapunktu, bet izskatās, ka Eiropa nevar vienoties par vienota laika ieviešanu visās dalībvalstīs.
Māris no Ļaudonas: – To, ka atkal pulkstenis būs jāpagriež, zinu, bet labāk būtu, ja to nevajadzētu darīt. Esmu par to, lai paliktu pie tagadējā laika un dzīvotu pēc Saules. Eiropa gan sola atteikties no pulksteņa grozīšanas, varbūt arī izdosies reiz par to vienoties.
Madoniete Ārija: – Mani tas nesatrauc, tā pulksteņa grozīšana man problēmas nesagādā, es pierodu ātri. Galvenais, lai mums Latvijā būtu miers!
Viedokļus uzklausīja
ŽEŅA KOZLOVA
un AGRIS VECKALNIŅŠ
23.03.2022.