— Vai un kā jūs ietekmē plūdi?
Māris no Pļaviņām: – Pa ceļam uz Madonu var redzēt, ka šeit plūdi ir problēma. Mums, tāpat kā Rīgā, nav tik traki. Man arī dārzā ir slapjš, bet apakšā ir dolomīts un ūdens ātri netek. Lielākā problēma – nopļaut pļavās zāli.
Igors no Lubānas: – Man ir mazdārziņš, un šodien skatos – viss ūdenī. Dzīvoju dažus kilometrus no Lubāna ezera, un ir bēdīgi, viss slapjš. Esmu dzīvojis dažādos rajonos, bet 60 gadu laikā Latvijā tik bēdīgu jūliju neatceros.
Sarmīte no Praulienas: – Plūdi mani neskar, jo dzīvoju kalnā. Cik zinu, manu pagastu kopumā plūdi īsti neietekmē. Strādāju Barkavas pusē, un tur gan plūdi ikdienu traucē. Saprotu, ka tur cilvēki vēl lāgā nav sasējuši dārzus.
Rita no Praulienas: – Mani plūdi īsti neietekmē. Vētras laikā gan bija traki, viss applūda, īpaši dārzi. Mājokli lielās lietusgāzes neskar, jo dzīvoju trešajā stāvā. Mazdārziņš man ir, bet šogad tajā neko nesēju, it kā paredzēdama, ka laikapstākļi nebūs piemēroti.
15.07.2025.