Vakar sākās gada ienākumu deklarāciju iesniegšana. – Vai jūs izmantosit šo iespēju, lai atgūtu no valsts pārmaksāto iedzīvotāju ienākuma nodokli par attaisnotajiem izdevumiem? – vakar jautājām sastaptajiem cilvēkiem.
Sarmīte no Madonas novada: – Šogad to neplānoju darīt, bet vienreiz deklarāciju esmu iesniegusi. Šādu iespēju vērtēju ļoti pozitīvi, it īpaši to, ka var atgūt daļu izdevumu par izmantotajiem medicīniskajiem un citiem pakalpojumiem.
Ilona no Lazdonas: – Paldies, ka atgādinājāt, ka var jau iesniegt ienākumu deklarāciju. Tā ir ļoti laba iespēja atgūt no valsts pārmaksāto nodokli. Patiesībā iesniegt deklarāciju elektroniski ir ļoti vienkārši, ja vien ir kaut pašas minimālākās datorprasmes, un tas ir arī ātri. Piemēram, pagājušajā gadā pārmaksātais nodoklis man tika ieskaitīts nedēļas laikā.
Raimonds no Lazdonas: – Es to, piepalīdzot sievai, kas labi apguvusi datorprasmes un VID Elektroniskās deklarēšanas sistēmu, iesniedzu katru gadu. Parasti to darām marta pirmajās dienās. Pērn pārmaksātais nodoklis kontā tika ieskaitīts apmēram divu mēnešu laikā.
Jānis no Saikavas: – Līdz šim to neesmu darījis, bet šogad ienākumu deklarāciju domāju iesniegt, lai atgūtu nodokli par izmantotajiem medicīniskajiem pakalpojumiem.
Viedokļus uzklausīja
ŽEŅA KOZLOVA un
AGRIS VECKALNIŅŠ
2.03.2022.