Meža taka Madonas apkārtnē
Madonas novada ezeri un lauki
Baltie loki Madonas parkā
Cesvaine ziemā
Cesvaines pils
Reklāma — × 150 px

Vai esat pamanījuši lidojam lielos ķīrus Madonā?

ŽEŅA KOZLOVA

Autors • 14.07.2020.

Burtu lielums

– Vai jūs Madonā un citviet esat pamanījuši lidojam lielos ķīrus, tautā sauktus par kaijām? – vakar jautājām Madonā sastaptajiem cilvēkiem.

Juris no Praulienas: – Tos jau nemaz nevar nepamanīt! Pat Praulienā, kur dzīvoju, esmu tos redzējis lidojam. Tie ir aizsargājamie putni, un arī iedzīvotāju intereses, manuprāt, netiek aizskartas, kaut gan, protams, tie ir ļoti bezkaunīgi un reizēm, pamanot pārtiku, pat klūp virsū. Taču pašiem iedzīvotājiem, bērnus ieskaitot, nevajadzētu putnus piebarot. Tad to vismaz pilsētā būs mazāk.

Madoniete Dita:
– Pēc manām domām, tos tomēr vajadzētu norobežot, kaut gan mani personīgi tas netraucē. Taču esmu redzējusi, ka tie lido pāri ēkām un droši vien rada lielu netīrību. Un noteikti nevajadzētu piebarot. Tad varbūt tie mazāk vairotos un uz pilsētu bariem nelidotu. Arī pašvaldība varētu izlikt informatīvas plāksnes ar aicinājumu iedzīvotajiem to nedarīt.

Ošupietis Māris:
– Mani tas netraucē. Es uzskatu: ja šiem putniem mūspusē ir iepaticies, lai tie dzīvo, bet, protams, piebarot gan tos nevajadzētu – cilvēki paši arī nedaudz ir vainīgi, ka tik daudz šo putnu lido uz pilsētu piebaroties.

Madoniete Aija:
– Tie rada netīrību. Piemēram, biežāk ir jāmazgā automašīna. Pati neesmu redzējusi, ka tos kāds piebarotu, bet to noteikti nevajadzētu darīt.

15.07.2020.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px