– Vai jūs Madonā un citviet esat pamanījuši lidojam lielos ķīrus, tautā sauktus par kaijām? – vakar jautājām Madonā sastaptajiem cilvēkiem.
Juris no Praulienas: – Tos jau nemaz nevar nepamanīt! Pat Praulienā, kur dzīvoju, esmu tos redzējis lidojam. Tie ir aizsargājamie putni, un arī iedzīvotāju intereses, manuprāt, netiek aizskartas, kaut gan, protams, tie ir ļoti bezkaunīgi un reizēm, pamanot pārtiku, pat klūp virsū. Taču pašiem iedzīvotājiem, bērnus ieskaitot, nevajadzētu putnus piebarot. Tad to vismaz pilsētā būs mazāk.
Madoniete Dita: – Pēc manām domām, tos tomēr vajadzētu norobežot, kaut gan mani personīgi tas netraucē. Taču esmu redzējusi, ka tie lido pāri ēkām un droši vien rada lielu netīrību. Un noteikti nevajadzētu piebarot. Tad varbūt tie mazāk vairotos un uz pilsētu bariem nelidotu. Arī pašvaldība varētu izlikt informatīvas plāksnes ar aicinājumu iedzīvotajiem to nedarīt.
Ošupietis Māris: – Mani tas netraucē. Es uzskatu: ja šiem putniem mūspusē ir iepaticies, lai tie dzīvo, bet, protams, piebarot gan tos nevajadzētu – cilvēki paši arī nedaudz ir vainīgi, ka tik daudz šo putnu lido uz pilsētu piebaroties.
Madoniete Aija: – Tie rada netīrību. Piemēram, biežāk ir jāmazgā automašīna. Pati neesmu redzējusi, ka tos kāds piebarotu, bet to noteikti nevajadzētu darīt.
15.07.2020.