Pārtikas preces Latvijā un Lietuvā apliktas ar otru augstāko PVN ES – 21%. Vēl augstāks tas ir tikai Dānijā. – Vai, jūsuprāt, būtu jāsamazina PVN Latvijā audzētiem dārzeņiem, augļiem un ogām no 21% uz 5%? – jautājām Madonā sastaptajiem cilvēkiem.
Madoniete Lidija: – Vietējie ražotāji, protams, jāatbalsta. Produkcijai, kas tiek saražota vai izaudzēta Latvijā, ir jāpiemēro samazināta PVN likme. Par to pat divu domu nav, jo, lai paši kaut ko izaudzētu, ir smagi jāstrādā. Tad droši vien mēs varēsim tos vairāk pirkt un nebūs uzturā jālieto no ārzemēm ievestā „ķīmija".
Inese no Aronas pagasta: – Tas noteikti būtu jādara. Latvijā vispār vairāk būtu jāaudzē savi dārzeņi. Tad palielinātos darbavietu skaits. Latvijā ir tas vissāpīgākais jautājums, ka neatbalsta vietējos ražotājus. Tiesa, tas vēl negarantē, ka līdz ar PVN samazināšanu samazināsies cenas veikalos.
Biksēriete Anita: – Tas būtu pārāk skaisti, ka PVN tik tiešām samazinātu uz 5%. Labi būtu arī tad, ja sākumā to samazinātu kaut vai uz pusi. Jau tas rosinātu vietējos dārzeņu audzētājus palielināt ražošanas apjomus.
Arta no Ošupes pagasta: – Protams, vietējai produkcijai PVN vajadzētu samazināt, sākumā kaut vai uz pusi, lai Latvijā izaudzētie augļi un dārzeņi nebūtu tik dārgi un spētu konkurēt ar ievestajiem arī cenas ziņā.