Madonas novada ezeri un lauki
Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaine ziemā
Baltie loki Madonas parkā
Cesvaines pils
Reklāma — × 150 px

Vai būtu jāatkāpjas no amata?

Redakcija

Autors • 25.06.2009.

Burtu lielums

Kā jūs domājat, vai izglītības ministrei Tatjanai Koķei būtu jāatkāpjas no amata? – jautājām Madonā sastaptajiem cilvēkiem.

Madonietis Aivars Naglis: – T. Koķei būtu jārīkojas līdzīgi, kā tas notiek sportā. Ja spēli, kaut sīvā cīņā, esi zaudējis, tad ir jāatkāpjas, kā to nupat izdarīja sieviešu basketbola izlases treneris Zvirgzdiņš. Esmu pārliecināts, ka jāsaglabā arī bērnu un jaunatnes sporta skolas, un ceru, ka vismaz Madonā tā tiks noteikti saglabāta.

Zaiga no Ļaudonas: – Ie-spējams, izglītības ministrei patiešām ir jāatkāpjas, jo kādam jau ir jābūt atbildīgam par to, ka tik krasi tiek samazinātas algas skolotājiem, arī studijas ir apdraudētas, daudzi tās būs spiesti pārtraukt vai līdzekļu trūkuma dēļ pat nevarēs uzsākt.

Iveta Ķevere no Madonas: – Iespējams, izglītības ministrei tomēr no sava amata būtu jāatkāpjas. Esmu skolotāja pirmsskolas izglītības iestādē, mūs gan finansē pašvaldība, kas, cerams, no mums neatteiksies. Būtu jāsaglabā arī 5-6 gadus veco bērnu apmācība, jo pusgada laikā bērnus skolai nav iespējams sagatavot.

Madoniete Aina Cīrule: – Ministre neatkāpjas, jo droši vien negrib zaudēt savu lielo algu. Es domāju, ka tas no viņas puses ir ļoti negodīgi. Re, kā veselības ministrs Eglītis tomēr atkāpās, jo saprata, ka ar šo situāciju nespēj tikt galā un viņam tas nav morāli pieņemami. T. Koķe jau vairākkārt ir aicināta atkāpties, bet acīmredzot savā amatā jūtas ļoti labi. Reizēm rodas iespaids, ka viņa daudz ko arī nesaprot, kas izglītībā īsti notiek.

Jānis no Ļaudonas: – Es uzskatu, ka ministre ir maz darījusi, bet arī skolotāji daļēji veltīgi kliedz. Es atceros, kā un ar kādu atdevi skolotāji strādāja padomju laikos. Tagad skolotājiem darba atdeve nav tāda, lai prasītu tādu algu, kā viņi to dara. Turklāt treknajos gados A. Kalvītis, labu gribēdams, viņiem algas būtiski palielināja. Es saprotu, ka psiholoģiski algu samazinājumu atšķirībā no pielikuma ir grūti pieņemt, taču jāpadomā arī kādu dienu uz priekšu, par to, ka ne vienmēr manna no debesīm kritīs, bet kādreiz var būt arī kas sliktāks.

Aptauju veica ŽEŅA KOZLOVA

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px