– Vai arī jūsu ģimenē katru gadu atzīmēt Mātes dienu maija otrajā svētdienā jau ir tradīcija? – vakar jautājām Madonā sastaptajiem cilvēkiem.
Kusēniete Lauma: – Dēls apsveica mani Mātes dienā. Atceros, kā savulaik šajā dienā arī es sveicu savu mammu. Vajadzētu arī atcerēties, kā to svinēja pirmās brīvvalsts K. Ulmaņa laikā, bet kaut kā no bērnības tas nav palicis atmiņā. Visi svētki jau ir labi, bet Mātes diena ir īpaši silti un mīļi svētki.
Ļaudonietis Elmārs: – Mātes diena pagāja mierīgi, bērns ir ārzemēs, bet atcerējās un piezvanīja. Mātes dienu atzīmējam salīdzinoši nesen. Mūsu jaunībā jau tādas dienas maija otrajā svētdienā nebija, tie ir jauniegūti svētki, un tas ir labi, ka tos svin arī Latvijā.
Silvija no Varakļānu puses: – Tas priecē, ka šī tradīcija ir atjaunota Latvijā. Kādreiz jau izteiktāk bija māmiņas sveikt 8. martā, bet tagad – tāpat kā citur pasaulē. Katrā ziņā šajā dienā ir patīkami saņemt apsveikumus. Arī mani bērni svētdien atcerējās un apsveica.
Madoniete Marga: – Jā, mēs atzīmējam Mātes dienu, šoreiz gan pirmo reizi bez mammas. Svētdien bija brīnišķīga saulaina diena, un to pavadīju kopā ar mazbērniem. Tā ir viena ļoti jauka, pozitīva tradīcija pavasarī, kad var kopā priecāties. Tas ir forši, ka Latvijā ir iedzīvojusies šī tradīcija.
Viedokļus uzklausīja
ŽEŅA KOZLOVA
un AGRIS VECKALNIŅŠ
10.05.2022.