Kopš 2008. gada septembra otrajā svētdienā arī Latvijā tiek svinēta Tēva diena. Galvenā šo svētku ideja ir pateikties tēviem par viņu devumu ģimenei un ieguldījumu bērnu audzināšanā, kā arī stiprināt tēvu un viņu bērnu ģimeniskās saites. – Vai arī jūsu ģimenē Tēva diena ir kļuvusi par tradīciju? – vakar jautājām Madonā sastaptajiem cilvēkiem.
Ņina no Jaunkalsnavas: – Tā ir jauna tradīcija, bet, protams, tēvi, tāpat kā mammas, ir jāgodā. Arī tad, ja aizgājis mūžībā, var aiziet uz kapiņiem un atcerēties.
Aina no Mētrienas: – Tā ir laba tradīcija, kas iedzīvojusies arī mūsu ģimenē. Arī tēvi ir pelnījuši savu dienu, tāpat kā mātes. Bērni jau ir lieli, bet tēvu atceras un apsveic.
Jevgenija no Praulienas: – Tas ir labi, ka arī Latvijā tiek svinēta Tēva diena, jo tētim ir svarīga loma ģimenē. Šajā dienā bērniem vajadzētu padomāt par kādu jauku pārsteigumu. Piemēram, mazākie bērni varētu dāvināt pašu zīmējumus vai kādu saldumiņu. Protams, tētis ir jāsamīļo un, ja ir iespējams, var doties kopīgā izbraukumā uz karuseļiem vai iesaistoties citās aktivitātēs.
Madonietis Roberts un bērzaunietis Martins: – To svinam savās ģimenēs kopā ar tēti jau no mazām dienām, un tā ir kļuvusi par tradīciju.
Viedokļus uzklausīja
ŽEŅA KOZLOVA
un AGRIS VECKALNIŅŠ
7.09.2022.