– Kuru kapsētu kapusvētkus jau esat apmeklējuši vai plānojat to darīt un
vai atbalstāt šo kapu kultūras tradīciju? – pirmdien jautājām Madonā
sastaptajiem cilvēkiem.
Juris no Lubānas: – Plānoju apmeklēt kapusvētkus Cēsīs, tur katru gadu diezgan vēlu tiek rīkoti. Cik zinu, visi tuvinieki grasās atbraukt. Cēsīs mamma dzīvo, tad jau regulāri braukāju, sakopjam kapiņus. Kapusvētki arī ir tas brīdis, kad visiem sabraukt; visi tos gaida, lai satiktos.
Laima no Mārcienas: – Mārcienā kapusvētki jau ir bijuši, uz kapiņiem dodos regulāri, arī, kopumā vērtējot, kapu vietas ir sakoptas. Veckalsnavā kapusvētki būs mēneša beigās; arī tur ir sakopti, skaisti kapi. Darba pietiek, braukāju arī uz citiem kapiem, piemēram, Iršiem. Iepriekš visi radiņi sarunājam, kuros kapusvētkos tiksimies.
Marta no Jēkabpils: – Pati neesmu apmeklējusi kapusvētkus; vecmamma dzīvo Madonā, viņa gan kapusvētkus apmeklē. Ja ir kādi tuvinieki vai zināmi aizgājēji, tad jau kapusvētki jāapmeklē, bet man nav tādu.
Iveta no Madonas: – Kapusvētkus apmeklēšu Grostonā un Madonā, kur tie parasti tiek rīkoti vienā dienā. Kam tālākos kapos tuvinieki atrodas, tiem varbūt grūtāk izbraukāt. Atbalstu to, ka kapiem sāk likt apmales, mazinās tā pārliekā puķu kultūra. Nedaudz jau var, bet šis variants man patīk labāk; tas arī der, domājot par nākotni. Bet jāpiemin un jāsakopj ir – nedrīkst savus senčus aizmirst!
14.07.2020.