— Vai pēc jūsu domām Andrim Kulbergam no Apvienotā saraksta, kuram Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs ir uzticējis izveidot nākamo valdību 10 dienās, izdosies šo uzdevumu īstenot?
Jānis no Madonas: – Droši vien, ka izdosies. Lai gan man nepatīk tas, ka, jau sākot no Saeimas un pašvaldību vēlēšanām, vēlētājam jābalso par sarakstiem, ne atsevišķiem kandidātiem. Manuprāt, katrs kandidāts ir jāvērtē personīgi, ne pēc saraksta, kurā viņš startē.
Ināra no Madonas: – Tad jau redzēsim, kā viņam veiksies. Grūti pateikt. Katrā ziņā kaut kas ir jāmaina. Bet diemžēl cilvēkiem ir īsa atmiņa – mēs daudz ko neatceramies un turpinām kāpt tai pašā upē. Bet, protams, pie valdības jātiek. Galvenais, lai lielais kaimiņš šo mirkli un sajukumu neizmanto savā labā.
Sava no Madonas: – Grūti pateikt. Katram sarakstam ir lielas ambīcijas, un mums no malas par to grūti spriest – mēs esam sīki un maziņi, tālu no tā visa. Bet bez valdības, protams, nevar. Man jau šķiet, ka Siliņai bija pienācis laiks atkāpties no premjera amata. Daudz un skaisti runāja, bet konkrēta darbība nesekoja.
Mārtiņš no Liezēres: – Grūti spriest pie šīs politiskās situācijas. Domstarpību partiju vidū ļoti daudz. Katrā ziņā, lai jaunizveidotā valdība ir stabila un droša cilvēkiem – tas ir pats svarīgākais. Varbūt neesmu tik zinošs politikā, bet, manuprāt, Siliņas valdībā jau labu laiku kaut kas nebija kārtībā.
19.05.2026.