Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaine ziemā
Baltie loki Madonas parkā
Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaines pils
Reklāma — × 150 px

Testēšana – brīvprātīga vai obligāta?

Redakcija

Autors • 06.12.2021.

Burtu lielums

zināms, valdība ir vienojusies, ka ātrie antigēna testi nebūs jāveic obligāti visiem klātienē strādājošajiem no 6. decembra, bet tam būs rekomendējošs raksturs. – Vai, jūsuprāt, testēšana tomēr būtu jānosaka par obligātu pienākumu vai jāatstāj kā brīvprātīga? – vakar jautājām Madonā sastaptajiem cilvēkiem.

Madoniete Inese: – Pašiem darba devējiem būtu jāizvērtē situācija savā kolektīvā. Katrā darbavietā ir sava specifika un riska faktori. Šādu paštestu veikšana par sliktu nenāktu un, ja darba devējs uzskata, ka vajag testēties, to nodrošina un apmaksā – kāpēc gan ne?

Regīna no Dzelzavas: – Testus jau visu laiku taisām, potējamies un testus – gan ātros, gan siekalu – tāpat taisām jeb visu, ko liek, to darām.

Laimonis no Rīgas: – Testēšanu nevar uzlikt par obligātu pienākumu, ja privātajiem tas jāsedz no savas kabatas. Esmu divreiz potējies, bet, ja liks testus veikt, to arī darīšu. Redz, kā – Latvijā omikrons, jaunais kovida paveids, ir jau diviem atklāts.

Viktors no Sarkaņu pagasta: – Es nestrādāju, līdz ar to mani tas neskar. Varbūt pietiktu, ja strādājošos testētu vienreiz nedēļā. Turklāt testu veikšanu visiem apmaksātu valsts, nevis kā tagad – tikai valsts un pašvaldību darbiniekiem. Šāda pieeja nav taisnīga.

Viedokļus uzklausīja
ŽEŅA KOZLOVA un
AGRIS VECKALNIŅŠ

7.12.2021.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px