Cesvaine ziemā
Baltie loki Madonas parkā
Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaines pils
Meža taka Madonas apkārtnē
Reklāma — × 150 px

“Stars” vaicā jums

Redakcija

Autors • 21.08.2012.

Burtu lielums

Lai ierobežotu alkohola lietošanu jauniešu vidū, deputāti ir izstrādājuši vairākus priekšlikumus, kurus šodien apspriedīs Saeimas Sociālo un darba lietu komisijas un Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas sēdē, tostarp alkohola pircējiem vecumā no 18 līdz 25 gadiem pienākumu bez uzaicinājuma pārdevējam uzrādīt personu apliecinošu dokumentu. — Vai, jūsuprāt, tas dotu vēlamos rezultātus? — vaicājām vakar Madonā sastaptajiem cilvēkiem.

Toms no Madonas: — Manuprāt, tā ir laba un pareiza doma, jo daudzi sešpadsmit, septiņpadsmit gadu veci jaunieši izskatās vecāki par saviem gadiem. Šī iemesla dēļ vien to varētu ieviest. Un nekādus sarežģījumus es tur nesaredzu — maks ar automašīnas vadītāja apliecību tomēr cilvēkiem vienmēr ir līdzi, tagad ir arī identifikācijas kartes. Tā ka iespēju ir daudz.

Andris no Lauteres: — Pēc manām domām, tas ir nereāli un sarežģīti. Pie tam — 
no otras puses — tas ir arī cilvēktiesību pārkāpums: ja reiz alkoholu ir atļauts iegādāties no astoņpadsmit gadiem, kāpēc būtu jāuzrāda kādi dokumenti, ja cilvēkam, piemēram, ir jau 20 un vairāk gadu. Kāpēc man būtu jānēsā līdzi dokuments tikai tādēļ, lai to pierādītu?

Dainis no Ozoliem: — Kas no tā mainīsies? Ja reiz var pārdot alkoholu no astoņpadsmit gadiem, tad var. Kāpēc vajadzīga šī divdesmit piecu gadu robeža? Manuprāt, tam būtu mazs efekts.

Juris no Druvienas: — Es alkoholu nelietoju un uzskatu, ka tas būtu pareizi — jauniešu vidū alkohola lietošana ir jāierobežo, cik vien tas iespējams. Īstenībā labi vien ir, biežāk viņiem līdzi nebūs tā dokumenta un viena otra pudele tā arī paliks nenopirkta, un arī tas vairāk vai mazāk alkohola lietošanu ierobežotu. Veikalos, starp citu, ļoti bieži gadās situācijas, kad jaunieši prasa pieaugušajiem, lai nopērk viņu vietā alkoholu, ko viņiem nepārdod.

Sandra no Madonas: — Tas ir ļoti pareizi, un es pilnībā šim priekšlikumam piekrītu. Es pat būtu par to, lai personām līdz divdesmit pieciem gadiem veikalā alkoholu vispār nepārdotu. Jaunieši mūsdienās alkoholu lieto stipri par daudz.

Aptauju veica BAIBA MIGLONE un AGRIS VECKALNIŅŠ

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px