– Vai jūs zināt, ka sestdien, 25. septembrī, Madonas Saieta laukumā notiks tradicionālie Kartupeļu svētki, un vai jūs tos plānojat apmeklēt? – vakar jautājām Madonā sastaptajiem cilvēkiem.
Madoniete Sofija: – Man liekas, ka es neiešu, jo Kartupeļu svētkos ir par daudz cilvēku. Ir tomēr bailes, katrā ziņā tagad drošāk ir palikt mājās. Arī kartupeļu un visa kā cita ziemai pietiek, tā ka nav, ko apkārt staigāt.
Madoniete Lidija: – Pirmoreiz no jums par tiem dzirdu, bet droši vien uz tiem aiziešu, jo dzīvoju tepat Madonā. Kartupeļus parasti izaudzēju pati, bet šogad tos apēda Kolorādo vaboles, līdz ar to būs jāpaskatās, kādas kartupeļu šķirnes tirgū tiks piedāvātas, un arī jānopērk, tāpat interesē saldie pipari un daudz kas cits. Lai tikai Dievs dod labu laiku un saulīti!
Madoniete Astra: – To vēl neesmu izlēmusi, tas būs atkarīgs no tā, vai meitai būs jāpiedalās sporta sacensībās. Taču Kartupeļu svētki Madonā nenoliedzami ir ļoti jauka tradīcija. Tie ir ļoti skaisti, interesanti – visiem iesaku tos apmeklēt. Arī bērniem tas ir ideāls pasākums. Savukārt kartupeļus pērkam pēc vajadzības no vietējiem zemniekiem.
Ziedīte no Vecsaikavas: – Tāda doma ir. Es gan kartupeļus nepirkšu. Mani vairāk interesē skaistas lietas, puķes, dekoratīvie augi. Cerams, ka sestdien būs jauks laiks un varbūt arī Madonā, līdzīgi kā citās pilsētās, tirgus dienā piedāvās vakcinēties ar Janssen. Tad jau varētu arī sapotēties.
Viedokļus uzklausīja
ŽEŅA KOZLOVA un
AGRIS VECKALNIŅŠ
22.09.2021.