Baltie loki Madonas parkā
Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaines pils
Cesvaine ziemā
Meža taka Madonas apkārtnē
Reklāma — × 150 px

Sniegs Madonas ielās

Redakcija

Autors • 03.02.2010.

Burtu lielums

Kā jūs domājat, vai sniegs ir jāizved no Madonas ielām vai tomēr, ņemot vērā, ka tas ir dārgi, līdzekļi jāpietaupa ielu un ceļu labošanai vasarā? – vakar jautājām Madonā sastaptajiem cilvēkiem.

Madonietis Gatis: – Mēs ļoti ilgi neesam piedzīvojuši tādu ziemu kā šogad. Man ir prieks, ka beidzot ir kārtīga ziema. Ja janvārī un februārī ir jāstaigā gumijniekos, tā vairs nav ziema. Sniega ir sasnidzis daudz, tāpēc to jebkurā gadījumā vajag izvest, it īpaši, ja ņem vērā, ka madoniešiem nav jālauza galva, kur sniegu vest. Šim nolūkam vietu vienmēr var atrast. Ietves un ielas tiek tīrītas, var redzēt, ka cilvēki cenšas tās iespējami ātri atbrīvot no sniega. Negribu teikt, ka tas tiek darīts slikti, cilvēki strādā nenormētu darba laiku un ietves tiek tīrītas arī vakaros.

Madonietis Vitālijs:
– Par to līdzekļu taupīšanu varu teikt tikai vienu – skopais maksā divreiz. Es tik tiešām domāju, ka sniegs no Madonas pilsētas ir jāved, jo daudzviet ir jau izveidojušies lieli vaļņi. Šim nolūkam nauda ir jāparedz budžetā. Ja sniegs netiks izvests, var pietrūkt vietas, kur to gar ielu malām kraut.

Madonietis Dzintars:
– Tas atkarīgs no tā, cik daudz līdzekļu ir pašvaldībai, bet varbūt sniegu arī nevajag izvest, varbūt kaut kā var iztikt. Un arī par plūdiem pavasarī nevar zināt, jo viss būs atkarīgs no tā, kā sniegs kusīs – pēkšņi vai pamazām. Manuprāt, nav vērts izlietot līdzekļus arī bedrīšu lāpīšanai, jo tam nav lielas jēgas – asfalta segums ir jāatjauno visas ielas platumā.

Madoniete Ilze: – Sniega vaļņus vajag izvest, jo, ja to nedarīs, ietves var kļūt par šaurām un tad ar bērnu ratiņiem būs grūti izbraukt. Ņemot vērā, ka pirmo reizi pa daudziem gadiem ir tik sniegiem bagāta ziema, var uzskatīt, ka ietves tiek tīrītas normāli.

Madonietis Arnolds:
– Es jums teikšu tā – šis sniega daudzums ir radies divu dienu snigšanas rezultātā, tādi sniegi parasti pazūd kā nebijuši un arī ūdens plūdus pavasarī nerada. Kā pavasara saulīte parādīsies, tā sniegi sasēdīsies un ātri vien izkusīs. Ja sniegu izvedīs, tad arī līdzekļi aizplūdīs, kā tas ūdentiņš… Protams, varbūt ir kādas vietas, kur sniega vaļņi ir jāizved, bet masveidā tas nav jādara.

Aptauju veica ŽEŅA KOZLOVA

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px