– Vai jūs atbalstāt sakopšanas talku rīkošanas tradīciju un vai arī paši plānojat piedalīties sakopšanas darbos šīs nedēļas nogalē, kad, piemēram, Madonas novadā notiks pat divas talkas – gan 23., gan 24. aprīlī? – vakar jautājām Madonā sastaptajiem cilvēkiem.
Nora no Meirāniem: – Es domāju, ka tā ir laba ierosme. Katrā ziņā sakopšanas talkas ir jārīko. Es dzīvoju laukos, mājas apkārtne, izmantojot sauso un saulaino laiku, ir jau sakopta. Taču labprāt piedalos arī lielākās talkās. Līdz šim vairāk esmu piedalījusies sakopšanas talkās Zābera muzejā. Cik zinu, Lubānas novadā Lielā talka notiks sestdien.
Madoniete Valija: – Apkārtnes sakopšana Madonas pilsētā jau notiek visu laiku. Arī šodien strādājam un uzkopjam savu māju apkārtni. Tas jādara neatkarīgi no tā, vai tiek rīkotas sakopšanas talkas vai ne, jo neviens cits mūsu vietā to nedarīs. Taču, protams, arī talkas ir laba lieta. Mans vīrs tajās vienmēr piedalās.
Rasma no Kalsnavas: – Man pašai ap māju ir dikti liela teritorija, kas jāsakopj. Daļa ir jau sarušināta, bet sakopta vēl ir ne visa teritorija. Tas ir pirmais, kas katram ir jāizdara – jāsakopj savu māju apkārtne. Taču arī talkas ir jārīko, jo ne katram ir lauku mājas un teritorija, ko kopt, tāpēc ir ļoti labi, ja visiem tiek dota iespēja piedalīties sakopšanas darbos. Ideja jau ir ļoti laba. Ja spējam apkārtni piemēslot, tad jāspēj arī satīrīt.
Madoniete Iveta: – Man pašai ir sava māja un apkārtne, kas ir jāsakopj. Tas, kā jau pavasarī, tiek arī darīts, bet vēl ne viss ir izdarīts. Talkas ir jārīko, ņemot vērā, ka Madonā un citur ir sabiedriskas vietas, kuru sakopšanā vajadzētu piedalīties arī iedzīvotājiem. Turklāt daudziem nav ne sava dārziņa, ne mājas, līdz ar to tā ir laba iespēja katram izkustēties un kādu stūrīti sakopt.
Madoniete Džuljeta: – Jā, sakopšanas talkas, protams, ir jārīko un apkārtne jāsakopj. Šoreiz gan pašai piedalīties nesanāks, jo sestdien ir jāstrādā, bet sakopšanas talkas principā es atbalstu.
Aptauju veica
ŽEŅA KOZLOVA