Cesvaines pils
Baltie loki Madonas parkā
Madonas novada ezeri un lauki
Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaine ziemā
Reklāma — × 150 px

Ražots Latvijā

Redakcija

Autors • 15.07.2009.

Burtu lielums

Vai iepērkoties dodat priekšroku Latvijā ražotām precēm, tādējādi atbalstot vietējos ražotājus, vai tomēr izvēlaties akcijas preces? – vakar par iepirkšanās paradumiem jautājām Madonā sastaptajiem cilvēkiem.

Maija no Madonas: – Vairāk izvēlos akcijas preces. Bet skaidrs, ka skatos, kas ir ražotājs, un, ja, piemēram, Latvijas krējums ir lētāks, tad katrā ziņā izvēlos to. Bet, kas attiecas, piemēram, uz vistas gaļu, tad gan pērku tikai Latvijas produkciju, tāpat tagad gurķus. Īpaši necenšos pirkt importētos produktus, bet maka pēc stingri jāskatās.

Pārsla no Sarkaņiem: – Neapšaubāmi, skatos uz cenām, bet cenšos tomēr izvēlēties Latvijā audzētus un ražotus produktus, saprotot, ka līdz ar to tiek atbalstīti arī pašmāju ražotāji. Reizēm gan gadās arī tā, ka Latvijas precei nav ticamības, piemēram, tomātiem. No piena produktiem esmu iecienījusi Talsu piena kombināta izstrādājumus. Ziemā citādi, tad jau lielākoties ir tikai ievestie augļi, vasarā izaug pašu dārzā.

Sanita no Cesvaines: – Protams, skatāmies akcijas cenas, bet tas nav galvenais. Pievēršu uzmanību kilograma cenai, jo bieži vien prece it kā ir lētāka, bet, kad apskatās, cik maksā kilograms, viegli sarēķināt, ka nekāda ekonomija nesanāk. Daudz ko pērkam pa tiešo no zemniekiem, bet veikalā vairāk skatāmies uz cenām, un, ja Latvijā ražota prece ir lētāka, tad neapšaubāmi paņemu to ar divkārt lielāku prieku nekā ievesto.

Dace no Madonas: – Es vienmēr esmu izvēlējusies Latvijā ražotu preci, un šajā ziņā nekas nemainās. Nu kafiju gan, piemēram, pie mums laikam vairs neražo, lai gan taisnības labad jāsaka, ka arī kādreiz Liepājā ražoto tomēr nepirku. Kas attiecas uz akciju precēm, es tām īpašu uzmanību nepievēršu.

Mārtiņš no Madonas: – Vairāk izvēlos Latvijā ražotas preces. Tas laiks, kad stāvējām rindā pēc importa precēm, ir pagājis. Reizēm paskatos, kas akcijā tiek piedāvāts, bet labāk tomēr ir samaksāt nedaudz dārgāk, bet iegādāties kvalitatīvu produkciju. Tagad ir vasara, daudz kas izaug pašu dārzā.

Aptauju veica BAIBA MIGLONE un AGRIS VECKALNIŅŠ


Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px