– Kādas ir jūsu domas – vai pret ērču encefalītu vajag vakcinēties un vai paši esat jau sapotējušies? – vakar jautājām Madonā sastaptajiem cilvēkiem.
Madoniete Ināra: – Potējusies neesmu, jo dzīvoju tomēr pilsētā. Ērces nekad nav iekodušas un, cerams, tas arī nenotiks. Bet vakcinēties noteikti vajadzētu tiem, kas daudz uzturas brīvā dabā, strādā mežā utt.
Smaida no Liezēres: – Vispār jau ērces ir iekodušas, bet tas bija ļoti sen. Nekādas komplikācijas tas neizraisīja, bet tad šī infekcija ērču vidū nebija tā izplatījusies kā tagad. Potēties pret ērču encefalītu jau vajadzētu, bet pagaidām to neesmu izdarījusi, taču mazbērni ir sapotējušies. Vislabāk to ir darīt agrā pavasarī.
Gunārs no Madonas: – Pats esmu potējies, jo daudz pa mežu dzīvoju. Ērču ir daudz arī krūmainās vietās, katru gadu pa kādai jau iekož. Potēties iesaku arī citiem, jo encefalīts nav no tām vieglākajām slimībām, bet vakcinējoties ir iespēja no tā izvairīties. Pote gan nepasargā no Laimas slimības, un ar to ir jārēķinās.
Madonietis Jānis: – Droši vien, ka pret ērču encefalītu vajadzētu potēties, it īpaši, ja daudz staigā pa mežu vai tajā strādā, kaut gan tagad ērces ir izplatījušās arī pilsētās. Es gan neesmu potējies. Ērces nekad nav iekodušas, un, cerams, ka tas arī nenotiks.
Viedokļus uzklausīja
ŽEŅA KOZLOVA
14.06.2022.