– Vai šajās dienās jūs sekojat līdzi plūdiem Jēkabpilī?
Madoniete Lāsma: – Protams, tam līdzi sekoju un pārdzīvoju, jo tas viss ir ļoti traģiski. Es jau pati esmu jēkabpiliete, te esmu iebraucēja. Kad viss norimsies, būtu kārtīgi jānostiprina dambis. Ledus vižņi nekur nav aizgājuši, arī saltumu vēl sola. Un ja nu tas viss vēl sasalst, visādi var būt, bet cerēsim uz to labāko.
Inga no Dzelzavas: – Kā jau visi Latvijas iedzīvotāji, arī es tam līdzi sekoju gan internetā, gan televīzijā. Domāju, ka viss tomēr beigsies labi, citādi nemaz nevar būt, un ka daba pati šo situāciju atrisinās. Droši vien nākotnē vairāk jārūpējas par Daugavas krastu nostiprināšanu, lai nekas tāds vairs nebūtu jāpiedzīvo.
Rīdzinieks Edgars: – Es tam ļoti līdzi sekoju interneta portālos, sociālajos tīklos, arī televīzijā. Vairāki paziņas ir dzimuši vai joprojām dzīvo Jēkabpilī. Arī pats labi zinu, kādai jāizskatās Daugavai normālos apstākļos un kā tur ir tagad. Diemžēl laikapstākļi arī nav labvēlīgi – līst un līst, un gaidāms arī sals. Žēl, ka tā.
Madoniete Nadežda: – Tās vienkārši ir šausmas, kas jēkabpiliešiem ir jāpiedzīvo. Atceros arī plūdus tur 1981. gadā, kad viss beidzās labi. Cerams, ka tā būs arī šoreiz un pēc tam tādu plūdu nebūs Pļaviņās.
Viedokļus uzklausīja
ŽEŅA KOZLOVA
un AGRIS VECKALNIŅŠ
17.01.2023.