— Kādi ir jūsu pirmie iespaidi par jaunievēlēto Valsts prezidentu, uzsākot pildīt pienākumus?
Madoniete Rita: – Sākums ir ļoti labs. Es ceru, ka Edgars Rinkēvičs izdarīs daudz. Ir tāda liela paļāvība uz viņu, ņemot vērā iepriekšējo veikumu un darba pieredzi. Pirmajās nedēļās uzmanību ir pievērsis arī Saeimas un tieslietu jomai, un tas ir ļoti pozitīvi.
Lolita no Praulienas: – Ja paliks ar tādu mugurkaulu kā ārlietu ministra amatā, tad cerības ir, un varbūt spēs ietekmēt arī valdības darbu, jo līdz šim valdība par valsti nedomā nemaz. Vairas Vīķes-Freibergas uzstādītajai latiņai neviens nav pietuvojies. Viņa ļoti labi prezentēja Latviju ārzemēs, bet ir jāgādā arī par attīstību uz vietas un jaunām darbavietām. Katrā ziņā jaunajam prezidentam novēlu – lai veicas!
Velga no Liezēres: – Es tam līdzi maz sekoju, bet liekas tāds patīkams un arī aktīvs. Viņš ir jau devies arī pirmajās reģionālajās vizītēs. Labi zina Latvijas situāciju, ir liela pieredze ārpolitikā. Katrā ziņā ir cerības, ka prezidents būs vairāk redzams un jūtams.
Ritvars no Barkavas: – Prezidenta funkcijas jau ir ierobežotas. Domāju, nekas nemainīsies un labāks nebūs. Arī valdības kuģis agri vai vēlu nogrims. Nekādas lielas jēgas nav ne no valdības, ne Saeimas, ne prezidenta institūcijas.
01.08.2023.