– Kādos rēķinos sadārdzinājumu jūtat visvairāk? – vakar jautājām Madonā sastaptajiem cilvēkiem.
Pēteris no Sausnējas: – Tā, protams, ir elektrība, un ar to visvairāk ir katram saskare. Savukārt apkures izmaksas nav tā palielinājušās, jo kurinām paši ar granulām, bet tās iegādājāmies jau laikus, gatavojoties ziemai. Cerams, ka arī šopavasar granulas varēsim iegādāties ar atlaidi.
Māris no Lubānas: – Es uzskatu, ka decembris vispār ir dārgākais mēnesis, kad tiek iedegts Ziemassvētku apgaismojums, ciemos sabraukuši bērni, tiek cepti pīrāgi un cepeši, un protams, arī elektrības rēķini ir daudz lielāki, jo pieaudzis patēriņš. Par cenas pieaugumu varēsim spriest janvārī, kad elektrība tiek tērēta ikdienas vajadzībām.
Sarmīte no Vestienas: – Dzīvojam privātmājā, kurinām ar savu malciņu, līdz ar to īpaši nesaspringstam. Ja decembrī mājās bija lampiņdrudzis, tad arī elektrības rēķini ir bišķīt lielāki.
Olga no Lazdonas pagasta: – Rēķinu apmaksa ir vīra ziņā. Taču, protams, elektrība ir kļuvusi dārgāka, tāpat ūdens izmaksas, arī degviela. Apkure mums ir autonomā, kurinām ar malku, un šai ziņā sadārdzināšanos tā nejūtam. Toties veikalos gandrīz viss ir dārgāks. Par piecīti neko daudz jau vairs nenopirksi.
Viedokļus uzklausīja
ŽEŅA KOZLOVA un
AGRIS VECKALNIŅŠ
25.01.2022.