Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaines pils
Baltie loki Madonas parkā
Cesvaine ziemā
Meža taka Madonas apkārtnē
Reklāma — × 150 px

Pērnās zāles dedzināšana pavasarī

Redakcija

Autors • 08.04.2009.

Burtu lielums

Kas, jūsuprāt, ir jādara, lai samazinātu pērnās zāles dedzināšanu pavasarī un Lieldienu brīvdienas nepārvērstos par kārtējiem kūlas ugunsgrēkiem Latvijā, un ko paši darīsit Lieldienās? – jautājām Madonā sastaptajiem cilvēkiem.

Andrejs no Klānmalas: – Es teikšu tā – kuram pirksti niez un par sevi nav īsti drošs, lai tos sērkokus un šķiltaviņas noliek tālāk, tā, lai pats nevar atrast… Es kūlu nededzinu. Attiecībā uz Lieldienām – ko citu pensionārs var darīt, kā tikai strādāt no rīta līdz vakaram. Vispirms jāizslauc gotiņas, tad jābaro ruksītis, pēc tam jāveic aitu mātes-barotājas pienākumi un vesels bariņš jēriņu jāpadzirdina. Protams, Lieldienās pati par sevi saprotama ir olu krāsošana – sīpolu mizas ir, olas arī. Un jāsarīko arī krustabas mazbērnam, tā ka prieku pietiks.

Madonietis Ainārs: – Zeme ir jāapstrādā, un zāle ir jāappļauj. Tad nebūs arī kūlas ugunsgrēku, jo cilvēkiem vienkārši nebūs, ko dedzināt. Patlaban esmu bez darba, līdz ar to noskaņojums ir bēdīgs, bet Lieldienu tradīcijas jau tiks ievērotas – būs gan olu krāsošana, gan šūpošanās.

Benita no Ērgļiem: – Ieradumu dedzināt pērno zāli izskaust ir ļoti grūti, lai neteiktu – neiespējami. Lieldienās mūsu pusē tā gan netiks dedzināta, jo sniegs vēl nav nokusis. Lieldienās bērni iet kalnā šūpoties, tāpat krāsosim olas – pārsvarā izmantosim sīpolu mizas vai aptīsim ar dažādām lupatiņām.

Madonietis Jānis: – Tas ir atkarīgs no katra cilvēka kultūras līmeņa, to nav iespējams novērst ar aizliegumu noteikšanu vien. Kā var noprast, daudzi jau kūlu dedzina galvenokārt tāpēc, ka nespēj apstrādāt zemi un lai vasarā būtu mazāk problēmu ar zāles appļaušanu. Lieldienās man būs jāstrādā, bet kādā no brīvdienām gan jau ar bērniem kaut kur izbrauksim un izbaudīsim Lieldienas.

Madoniete Olga: – Te tiešām ir grūti ko ieteikt, lai mainītu attieksmi un kūlas dedzināšana ietu mazumā, jo izskatās, ka cilvēki šai ziņā ir nelabojami. Uz šo jautājumu gandrīz var atbildēt ar joku – šai periodā nav jāpārdod sērkociņi… Lieldienās es došos izbraukumā, varētu pat teikt – ceļojumā.


Aptauju veica
ŽEŅA KOZLOVA

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px