— Vai pērkona negaisa laikā, kad zibeņo, jūs izjūtat bailes un veicat kādus piesardzības pasākumus? — vakar jautājām Madonā sastaptajiem cilvēkiem.
Madoniete Marija: — Ja pērkona negaisa laikā esmu uz ielas, nekavējoties dodos uz mājām un aizveru visus logus. Kādreiz dzīvoju laukos, daudz kas ir piedzīvots, tāpēc no pērkona un zibens man ir bail. Atceros, kā reiz naktī pērkons trāpīja mājā un tā aizdegās. Toreiz es mācījos 4. klasē, bet tas joprojām ir spilgtā atmiņā.
Inese Mailīte no Ērgļiem: — Es dzīvoju Ogres upes krastā, un man pērkona negaisa laikā ir bail. Nupat naktī uz pirmdienu atkal ļoti stipri zibeņoja, labi, ka biju kopā ar meitu. Zibens, protams, ir ļoti skaista dabas parādība. Arī es esmu to vērojusi un priecājusies par skaistajiem skatiem, to, kā debesis zaigo un mainās. Taču es nevaru nedomāt par tiem nostāstiem, kādu nelaimi tas var atnest.
Madoniete Irita: — Tās izjūtas nav pārāk patīkamas, jo pērkons un zibens ir ne tikai skaista, bet arī bīstama dabas parādība. Taču citādi naktī, kad zibeņo, var justies tikpat kā tādā diskotēkā. Pērkona negaisa laikā ievērojam elementārus piesardzības pasākumus — izslēdzam gan televizoru, gan datoru, jo tā tomēr ir parādība, kas nav prognozējama.
Madoniete Ludmila: — No pērkona es nebaidos, bet bērns un kaķis — gan. Es gan televizoru skatos, gan izmantoju datoru un elektrisko plīti un neslēdzu ārā arī ledusskapi. Es dzīvoju daudzdzīvokļu mājā Madonas centrā, kur ir uzstādīts mūsdienu prasībām atbilstošs zibensnovedējs. Mums Miera ielā 1 ir gan ļoti labs mājas, gan korpusa vecākais, kas gādā par kārtību mājā.
Ausma Tirzīte no Liezēres: — Šovasar tik tiešām ļoti bieži ir pērkona negaiss. Visvairāk no tā baidās mans suns. Tas nezina, kur likties, viss dreb, ielec gultā un no tās nav izdabūjams, kamēr pērkons pārstāj dārdēt. Arī es pati nekur ārā neeju, aizveru acis un gaidu, kamēr pērkons un zibens mitēsies. Pēc remonta mājai ir uzlikts kārtīgs zibensnovedējs, un nu mēs strīdamies, ir vai nav jāizslēdz televizors. Es domāju, ka drošības labad to vajadzētu izslēgt. Savā dzīvē esmu piedzīvojusi, kā pērkons trāpa piecos elektrības stabos un istabā izsit spuldzīti.
Aptauju veica ŽEŅA KOZLOVA un OĻĢERTS SKUJA